28.11.2018. 17:24
Plavi u polufinalu Kupa CG

Izabranici Nikole Rakojevića danas su u gostima na Starom aerodromu u odloženom revanš meču četvrtfinala Kupa CG pobjedili ekipu Igala rezultatom 2:1 i tako se sa ukupnih 4:1 plasirali u polufinale najmasovnijeg takmičenja u našoj zemlji.

Žarko Grbović 73'

Naša ekipa je počela utakmicu u sledećem sastavu: Ličina, Grivić, Nedić, Bulatović, Cicmil, Stefanović, Lončar (C), Grbović, Marušić, Ma. Vučić i Božović. Igrali su još: Bubanja, Ćetković i Kordić.

FK Igalo: Bjelica, Vilotijević, Kopitović, Pavićević, Krulanović, Jeknić, Vlahović, Poček, Đukanović, Simović (C) i Bakrač. Igrali su još: Vučić, Petrović i Dajević.

Naš strateg u ovom meču nije mogao da računa na Alharaisha zbog parnih kartona. Ono što raduje jeste da se Stefanović u potpunosti oporavio od povrede koljena i našao se u startnoj postavi, dok su se takođe Osmajić i Merdović oporavili i našli na klupi za rezervne igrače.

Podsjetimo, ovaj duel se igrao na kampu FSCG zbog loših vremenskih uslova u Igalu, odnosno lošeg stanja terena na stadionu "Solila" zbog obilnih padavina. Međutim, ni uslovi za igru na kampu FSCG nijesu bili baš sjajni zbog jakog vjetra koji je prilično kvario igru u ovom duelu.

U prvom poluvremenu vjetar je bio saveznik ekipe Igala, a viđen je manje uzbudljiv fudbal, uz blagu terensku inicijativu domaćih koji su stvorili par poluprilika uz jedan postignuti gol iz jedanaesterca.

Prvi su zaprijetili domaći u 9. minutu. Šutirao je Poček sa dvadesetak metara preko gola Ličine.

Desetak minuta kasnije još jednom je probao Poček iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, sa ivice kaznenog prostora, ali nedovoljno precizno.

Novu šansu za ekipu Igala imao je kapiten Simović u 26. minutu kada je pokušao sa oko 18 metara udarcem po zemlji, međutim Ličina je bio na pravom mjestu.

Izabranici Dušana Jevrića stižu do vođstva u 33. minutu. Cicmil je igrao rukom u našem kaznenom prostoru, a sudija Vujović bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Pavićević.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja pa su na odmor zadovoljniji otišli domaći sa minimalnim vođstvom.

U drugom poluvremenu u potpunosti drugačija slika u odnosu na prvih 45 minuta. Naša ekipa je dominirala, stvorila veliki broj šansi, uz dva postignuta gola...

Prvu priliku u nastavku imao je naš tim.
Nedić je u 53. minutu šutirao sa osam metara pored gola.

Tri minuta kasnije velika šansa za naše fudbalere - Božović je sjajno tukao sa dvadesetak metara, ali je desna stativa bila saveznik Bjelice i domaćeg sastava.

Marko Vučić je u 59. minutu gađao iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, lukavo po zemlji, ali se golman domaćih nije dao prevariti.

U 64. minutu Cicmil je donio poravnanje rezultata i tako se na najbolji mogući način iskupio za jedanaesterac koji je skrivio u 33. minutu kada je igrao rukom u svom šesnaestercu.

Plavi dolaze do potpunog preokreta u 73. minutu. Grbović je uputio nešto između šuta i centaršuta sa ivice šesneasterca, i uz malu pomoć vjetra i lošu intervenciju Bjelice pogodio gol.

Do kraja meča naša ekipa je kontrolisala igru, imala posjed i na kraju se više nego zasluženo sa ukupnih 4:1 plasirala u polufinale Kupa. Među četiri najbolje ekipe najmasovnijeg takmičenja u CG su još fudbaleri Budućnosti, OFK Petrovca i Lovćena.

Nakon ove pobjede plavi se okreću prvenstvenim obavezama pošto ih već u subotu 1. decembra očekuje duel sa ekipom Grblja na stadionu kraj Bistrice.

Autor: Boris Kankaraš