29.8.2018. 20:50
Plavi u osmini finala Kupa CG

Plavi su ubjedljivo pobjedili ekipu Crvene Stijene u 1/16 finala kupa Crne Gore.

FK Crvena Stijena - FK Sutjeska 0:7 (0:3)

Marko Ćetković 71'

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Ličina, Nedić, Mi. Vučić (C), Ma. Vučić, Bulatović, Vuković, Lončar, Osmajić, Alharaish, Marušić i Kordić. Igrali su još: Bubanja, Grbović i Ćetković.

FK Crvena Stijena: Radusinović, Žižić (C), Vuković, Lakušić, Raičković, N. Radonjić, Pejurić, Gazivoda, Dragović, F. Radonjić i Stijepović. Igrali su još: Popović, Pejović i Arifi.

Naš šef stručnog štaba nije mogao da računa na povrijeđene igrače, Stefana Cicmila i Dragana Grivića, dok su se Nedić i Ćetković oporavili. Naš štoper je odigrao cijeli meč i postigao jedan gol, a Ćetković je upisao pola sata što je bilo dovoljno za asistenciju i pogodak.

U prvom dijelu utakmice izabranici Nikole Rakojevića su dominirali, stvorili pregršt izglednih šansi uz tri postignuta pogotka.

Plavi stižu do prednosti već u 3. minutu utakmice.

Miloš Vučić je izveo korner sa lijeve strane, najviši u skoku bio je Nedić koji je glavom proslijedio loptu iza leđa nemoćnog Radusinovića.

U 10. minutu Ličina je dugom loptom uposlio Kordića, a naš napadač je dodao do Marušića čiji udarac sa oko pet metara završava preko gola.

Novi pokušaj Marušića u 21. minutu sa distance, međutim nije bilo promjene rezultata.

Dva minuta kasnije, Marko Vučić je prošao po lijevoj strani, odložio loptu za Alharaisha, a on šutem lijevom nogom sa ivice šesnaesterca poslao loptu u mrežu za svoj prvi gol u plavom dresu.

Igrao se 30. minut kada je Vuković dao loptu za Osmajića, a ovaj prošao po lijevoj strani, ostavio loptu za Marušića koji pogađa stativu.

Deset minuta prije isteka prvog dijela Miloš Vučić je centaršutem sa desne strane našao Marušića, Aleksa je šutirao, međutim drugi put zaredom lopta kod njegovog udarca završava na stativi.

Naši fudbaleri u 43. minutu dolaze do novog pogotka.

Osmajić je pao u kaznenom prostoru domaćih nakon duela sa Lakušićem, a sudija Šćekić je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Kordić.

Na samom startu drugog poluvremena Miloš Vučić je centrirao sa desne strane, Marušić gađao glavom, ali tik pored desne stative golmana domaćih.

U sledećoj akciji naše ekipe, Alharaish je ubacio sa lijevog boka za Kordića, a njegov pokušaj spriječio je Radusinović.

Odlična akcija našeg tima u 60. minutu nažalost nije krunisana golom.

Bubanja je dodao do Lončara koji je proslijedio loptu na desni bok do Osmajića, a on asistirao za usamljenog Marušića čiji šut sa peterca zaustavlja čuvar mreže Crvene stijene.

Nažalost, tom prilikom Osmajić je povrijedio ruku, pa je morao da napusti teren, a umjesto njega je u igru ušao Grbović.

Naša ekipa stiže do novog gola u 62. minutu. Marko Vučić je "zavukao" loptu za Kordića, a naš napadač je lako pobjegao odbrani i pogodio mrežu za vođstvo od 0:4.

U 70. minutu Ćetković je gurnuo loptu u prostor za Marušića koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio dalji ugao.

Minut kasnije novi pogodak naših fudbalera nakon fenomenalne akcije. Grbović i Alharaish su odigrali dupli pas, zatim je Alharaish vratio loptu na desetak metara za Ćetkovića, a ovaj rutinski pogodio mrežu Radusinovića.

Rezervista Grbović je pokušao u dva navrata, ali je golman domaćih bio na visini zadatka.

Jedinu priliku vrijednu pomena za ekipu Crvene Stijene imao je Nikola Radonjić u 80. minutu čiji pokušaj sa distance završava tik pored lijeve stative gola Ličine.

Dva minuta prije kraja utakmice danas fenomenalni Alharaish postiže svoj drugi gol na meču nakon sjajnog solo prodora, nanizao je dva protivnička fudbalera, a onda sa desetak metara pogodio nebranjeni dio mreže za konačnih 0:7.

Nakon ove pobjede naš tim se okreće domaćem prvenstvu.

U nedjelju 2. septembra plavi gostuju lideru na tabeli, ekipi Titograda, a meč na Starom aerodromu zakazan je za 17 časova.

Autor: Boris Kankaraš