8.8.2018. 21:04
Plavi u finalu memorijala "Milan Mika Zirojević"

Danas su odigrani mečevi drugog kola u grupama A i B na prvom U14 fudbalskom memorijalnom turniru "Milan Mika Zirojević" i ponosni smo što se naša ekipa plasirala u finale turnira.

U drugom kolu grupe A, sastali su se FK Vardar - KF Vllaznia Shkodër (poražene ekipe iz jučerašnjih mečeva), a bolja je bila ekipa iz Makedonije rezultatom 4:0 (2:0). Golove za fudbalere Vardara postigli su Serafimov u 27. minutu, Qokthi u 32 minutu (ag), Ibraim u 43. minutu, a konačan rezultat susreta postavio je Pavleski u 59. minutu.

FK Vardar : Titov, Pavleski, Ančevski, Karovski, Janevski, Miloševski (C), Gorgievski, Serafimov, Ibraim, Hajdari i Gudžufi. Igrali su još: Bogdanovski, Siljanovski, Stojanovski, Popov i Došev.

KF Vllaznia Shkoder: Kiri, Amuli, Roko, Kulli, Jahja, Avollia, Tafili, Qokthi, Bebeziqi, E. Kola i L. Kola. Igrali su još: Qerpiku, Dodaj, Gjondrekay, Jukaj, Kopliku i Leka.

U drugom kolu grupe B igrali su FK Crvena Zvezda - FK Budućnost (poraženi iz jučerašnjih mečeva), a prvu pobjedu na turniru ostvario je tim iz Podgorice rezultatom 3:0 (1:0). Pogotke za plavo- bijele dali su Barović u 5. minutu, Perišić je bio precizan u 40. minutu, a konačan rezultat postavio je Globarević u 62. minutu.

FK Crvena Zvezda: Janošević, Lekić, Rodić, Radović, Medan, Bugarin, Bošković, Goldin (C),Veselinović, Brajić i Anđelković. Igrali su još: Mišić, Borjan, Vukdragović, Maslač i Bakić.

FK Budućnost: Domazetović, Prelević, Radonjić, Ćetković (C), Živković, Dakić, Asović, Barović, Globarević, Perišić i Radoman. Igrali su još: Vulanović, Miranović, Saveljić, Vujošević, Perović, Stojnić i Laković.

Sjutra od 10:30h zakazan je duel između Vardara i Budućnosti koji će igrati za 5. mjesto.

Duel KF Vllaznia Shkoder - FK Crvena Zvezda planiran je za sjutra od 9 časova, a ekipe će se boriti za prvu pobjedu na turniru, odnosno za sedmu poziciju.

Izabranici Slaviše Mirkovića ostvarili su i drugu pobjedu, u drugom kolu grupe A, pošto su savladali ekipu iz Mostara rezultatom 2:0 (1:0). Dvostruki strijelac za naš tim bio je kapiten Aničić u 28. i 70. minutu. Ovaj trijumf poslao je plave pionire u finale prvog memorijala "Milan Mika Zirojević" gdje će u borbi za trofej imati rivala iz Mađarske, ekipu Puškaš Akademia.

FK Sutjeska: Kilibarda, Đukanović, Bojović, Šapurić, Papović, Veličković, Međedović, Nikolić, Dragićević, Aničić i Goranović.Igrali su još: Međedović, Roganović, Mrvošević i Roćenović.

HŠK Zrinjski : L. Pandza, Milićević, Rotim, L. Zovko, Ćule, F. Pandza, Mandić, Čubela, Blažević, Šakota i B. Zovko. Igrali su još: Stanković, Vazgeč, Glavina, A. Zovko i Kudić.

Ekipa FC Puškáš Akadémia savladala je fudbalere Željezničara iz Sarajeva u drugom kolu grupe B rezultatom 3:0 (0:0). Golove za Mađare postigli su: Pataki u 49 minutu, Szijjarto u 55. minutu, a konačnih 3:0 postavio je Kiss u 65 minutu duela.

Puskás Akadèmia FC: Szekeres, Geiger, Farkash (C), Babos, Pataki, Kiss, Bakti, Szijjarto, Kocsis, Gruber i Perfetto. Igrali su još: Szucs, Mitring, Csaki i Sarkozi.

FK Željezničar: Bjelica, Kobašević, Otajagić, Halilović, Behlil, Biković, Durić, Karišik, Trnka (C), Mašala i Rastoder. Igrali su još: Kočević, Martinović i Serdarević.

Utakmica za prvo mjesto između naših fudbalera i ekipe Puškaša igra se sjutra od 18 časova.

Susret HŠK Zrinjski - FK Željezničar zakazan je za sjutra za 16:30h, a pomenute ekipe boriće se za 3. mjesto na turniru.

Autor: Boris Kankaraš