18.8.2018. 21:32
Plavi slavili u Pljevljima

Naši fudbaleri večeras su u Pljevljima, u derbiju 4. kola Telekom 1. CFL, pobjedili ekipu Rudara nakon preokreta rezultatom 1:2.

Marko Vučić 62'

Naša ekipa počela je meč u sledećem sastavu: Giljen (C), Cicmil, Grivić, Bulatović, Bubanja, Stefanović, Grbović, Lončar, Denković, Merdović i Kordić. Igrao je još: Marko Vučić.

FK Rudar: Radović, Đalović (C), Drašković, Kuč, Pešukić, Sekulić, Macanović, Pejaković, Bošnjak, Soppo i Patrik. Igrali su još: Zečević, Vuković i Mrdak.

Šef stručnog štaba za utakmicu sa Rudarom nije mogao da računa na Nemanju Nedića zbog lakšeg potresa mozga, Marka Ćetkovića zbog povrede zadnje lože i Bojana Božovića koji je imao virus.

Prvih petnaestak minuta susreta proteklo je u mirnoj igri, uglavnom na sredini terena. U nastavku prvog dijela utakmice viđena su dva pogotka, po jedan na obje strane...

U 17. minutu kapiten Rudara i bivši reprezentativac Crne Gore Radomir Đalović pao je našem šesnaestercu nakon kontakta sa Bubanjom, a sudija Kaluđerović je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač udarca sa 11 metara bio je Kuč za vođstvo ekipe iz Pljevalja.

Prednost Rudara anulirana je desetak minuta kasnije.

U 26. minutu plavi dolaze do izjednačenja nakon sjajne akcije.

Bubanja je dugom loptom pronašao Grbovića na desnoj strani, koji je nakon majstorskog prijema lopte odličnim centaršutem "pogodio" Merdovića, a naš napadač je fenomenalnim volej udarcem sa desetak metara proslijedio loptu iza leđa nemoćnog Radovića za poravnanje rezultata 1:1.

Igrao se 32. minut, kada je domaćin mogao do novog gola - Patrik je prvo nadmudrio Lončara, namjestio se za udarac, šutirao desnom nogom sa distance, međutim prečka je bila saveznik našeg tima.

Odmah zatim, Macanović je izveo korner sa lijeve strane, na drugoj stativi našao se Soppo, i šutirao preko gola Giljena.

Veliki peh za našu ekipu u 35. minutu. Stameni štoper Stefan Cicmil je morao da napusti teren zbog povrede prednje lože, a umjesto njega u igru je ušao Marko Vučić, koji je zauzeo poziciju lijevog beka, dok je Bulatović prešao na mjesto štopera.

Do kraja prvog dijela jedino vrijedan pomena je pokušaj Đalovića sa distance, ali se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom.

U prvih petnaest minuta drugog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

U 62. minutu šutirao je Lončar sa distance, a jedan igrač Rudara je rukom blokirao loptu i omogućio plavima slobodan udarac iz mnogo izglednije pozicije. Marko Vučić maestralno izveo prekid sa oko dvadesetak metara iskosa sa desne strane, pogodivši golmanov gornji desni ugao za potpuni preokret naše ekipe i svoj drugi gol u novoj sezoni.

Šef stručnog štaba domaćih Edis Mulalić je isključen u 85. minutu, a do kraja meča njegovu ulogu preuzeo je njegov pomoćnik Vuko Bogavac.

Do kraja susreta plavi su kontrolisali igru. Nijesu dozvolili protivniku da stvori niti jednu izgledniju šansu i na kraju su potpuno zasluženo ubilježili drugi uzastopni trijumf, nakon dva početna remija.

Nakon ove pobjede, aktuelni šampion se nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa osam osvojenih bodova, uz dva boda manje od lidera OFK Titograda, bod više od trećeplasiranog Lovćena i dva boda više od Budućnosti koji se u međusobnom duelu sastaju sjutra od 19 časova.

U narednom, 5. kolu Telekom 1. CFL plavi će ugostiti ekipu Iskre iz Danilovgrada, a utakmica se igra u subotu 25. avgusta na stadionu kraj Bistrice.

Autor: Boris Kankaraš