21.10.2020. 18:07
Plavi sigurni protiv Jedinstva

Naša ekipa je opravdala ulogu favorita u meču protiv Jedinstva i plasirala se u četvrtfinale Kupa Crne Gore. Golove su postigli Adrović u 3. i 40. kao i Osmajić u 67. minutu. Marko Vuković je bio asistent kod svih golova.

FK Sutjeska - FK Jedinstvo 3:0 (2:0)

Osmina finala Kupa Crne Gore

Gradski stadion, Nikšić

1:0 Adrović (as Vuković M) 3'
2:0 Adrović (as Vuković M) 40'
3:0 Osmajić (as Vuković M) 67'

FK Sutjeska: Ličina (C) - Pajović, Stijepović (od 46. Vlahović), Cicmil, Mitrović - Dubljević, Janković (od 59. Bubanja) - Vuković M (od 74. Vuković D), Marušić, Raičević (od 68. Bojović) - Adrović (od 59. Osmajić)

Rezerve: Giljen, Eraković, Vlahović, Bulatović, Bojović, Osmajić, Bubanja, Marković, Vuković D

FK Jedinstvo: Džafić, Muzurović ( od 62. Kalačević), Cvijović, Vlaović ( od 69. Poljak), Nikolić (C) (od 46. Ivanović), Mušović, Balić, Čikić, Vulević (od 69. Dacić), Memčević (od 85. Kolić), Krulanović

Rezerve: Kolić, Poljak, Banda, Kolić, Kalačević, Ivanović, Dacić

Jedinstvo je prvi i jedini ozbiljniji pokušaj na ovom meču imalo u 3. minutu. Memčević je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak i precizan, pa je tako dobro postavljeni Ličina sačuvao svoju mrežu bez većih problema.

Već u narednom napadu Plavi dolaze do prednosti.

Marko Vuković je uputio sjajan centaršut sa desne strane i pronašao Adrovića koji je fenomenalnim udarcem glavom, u svom stilu postigao gol za 1:0.

U 20. minutu je Marušić izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali nije najbolje zahvatio loptu.

Igrao se 24. minut kada je Dubljević loptom u prostor pronašao Adrovića, njegov udarac desnom nogom je završio preko gola.

Samo minut kasnije, Dubljević je još jednom loptom u prostor pronašao Raičevića koji je izašao ispred Džafića i pokušao da ga lobuje, ali ga je golman gostiju zaustavio.

U 41. minutu Plavi dupliraju prednost. Isti akteri kao kod prvog gola. Vuković je izveo slobodan udarac, Adrović je bio na pravom mjestu i glavom postigao svoj drugi gol na današnjem meču.

Cicmil je u 48. minutu šutirao iz slobodnog udarca, golman Džafić je vrhovima prstiju uspio da odbrani i pošalje loptu u korner.

Nakon udarca iz ugla, ukazala se prilika za Adrovića, koji je sa nekih sedam, osam metara šutirao lijevom nogom preko gola.

U 50. minutu je malo nedostajalo da po treći put vidimo reprizu "istog" gola. Vuković je centirao sa desne strane, Adrović šutirao glavom, ali je golman gostiju dobro intervenisao.

U 63. minutu Raičević je odigrao loptu u prostor za Osmajića koji je šutirao, ali ga je u poslednjem trenutku stigao Čikić i izblokirao njegov udarac.

Plavi u 67. minutu dolaze do 3:0. Marko Vuković je upisao treću asistenciju na današnjem meču, nakon njegovog centaršuta sa desne strane, Osmajić je udarcem glavom zatresao mrežu gostiju i postavio konačan rezultat.

Naši momci su do kraja susreta mogli doći i do ubjedljivije pobjede, ali su sigurnom igrom kontrolisali dešavanja na terenu i nisu dozvolili ekipi Jedinstva da ozbiljnije ugrozi naš gol.

Nakon ovoga susreta, Plavi se vraćaju obavezama u 1. CFL. U nedjelju nas očekuje gostovanje ekipi Petrovca.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska