18.2.2020. 20:32
Plavi savladali Zetu i smanjili zaostatak na šest bodova

U prvom meču proljećnjeg dijela šampionata Plavi su sjajnom igrom savladali ekipu Zete rezultatom 1:3 i iskoristili kiks Budućnosti da smanje zaostatak na šest bodova.

1:3 86' Stefan Nikolić (as Kojašević)

FK Zeta: Aković, Soppo, Krstović, Vukčević I, Bošnjak, Vukčević S, Sekulić, Milojko (C), Lambulić, Tuzović, Kođo
Rezerve: Radulović, Kontić, Ceklić, Lambulić, Goranović, Đinović, Đurović

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Ciger, Nedić, Kojašević (od 87' Marković), Nikolić, Ćetković, Eraković, Osmajić (od 78' Janjić), Bubanja, Vučić ( od 30' Vlaisavljević)
Rezerve: Ličina, Janjić, Bulatović, Božović, Marković, Cicmil, Vlaisavljević

Od samog početka meča Plavi su nametnuli svij ritam i krenuli ofanzivno na gol domaćih.

Prva interesantna dešavanja na terenu su viđena u 11. minutu. Golman Aković je loše ispucao loptu, Nikolić iz prve pokušao da ga savlada ali njegov udarac nije bio dovoljno jak i precizan

U 21. minutu naša ekipa je imala veliku priliku nakon kornera. Udarac iz ugla je izveo Kojašević i pronašao Nikolića koji je odlično šutirao glavom, ali nije imao dovoljno sreće jer je lopta pogodila prečku.

U 27. minutu Sekulić je nakon nešto oštrijeg starta na sredini terena dobio žuti karton. Plavi su brzo izveli prekid, Grivić je centrirao, Osmajić se odlično ubacio ali mu je malo falilo da zahvati loptu.

U 30. minutu je zbog povrede teren napustio Marko Vučić, a umjesto njega je u igru ušao Vlaisavljević

Igrao se 40. minut kada je naša ekipa došla do prednosti. Grivić je poslao dugu loptu ka Kojaševiću, golman Aković je istrčao sa gol linije, ali je "Piksi" stigao prije njega i lobovao ga.

U nastavku meča Plavi nisu smanjilvali tempo već su nastavili u istom ritmu. U 48. minutu Kojašević je probio po desnoj strani, odlično pronašao Nikolića koji je izborio penal. Udarac sa bijele tačke je izveo Ćetković i iskusno savladao golmana domaćih.

U 52. minutu su domaći igrači imali prvu ozbiljniju priliku za gol. Lambulić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Giljen odlično odbranio njegov udarac.

U 62. minutu Kojaševć je sjajno gađao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila malo pored gola.

U 68. minutu Zeta postiže gol i smanjuje prednost na 1:2. Sekulić je dodao loptu do Bošnjaka koji je probio po lijevoj strani i udarcem desnom nogom plasirao loptu u našu mrežu.

Desetak minuta prije kraja meča naš šef stručnog štaba Nikola Rakojević je odlučio da osvježi ekipu i na teren šalje mladog Janjića.

Plavi su tačku na ovaj meč stavili u 86. minutu. Opet je dobitna kombinacija bila Kojašević - Nikolić. "Piksi" je probio po desnoj strani i pronašao Nikolića koji je rutinski zatresao mrežu.

U samoj završnici meča imali smo još prilika za gol preko Nikolića i Bubanje, ali se rezultat nije mijenjao.

Naredni meč nas očekuje u subotu, kada nam u goste dolazi ekipa Iskre.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska