28.2.2021. 17:35
Plavi savladali Jezero i nastavili niz bez poraza

U susretu 22. kola Telekom 1.CFL Plavi su savladali Jezero rezultatom 0:2. Golove za našu ekipu su postigli Mihelič u 12. i Osmajić u 65. minutu.

Današnjom pobjedom smo produžili niz na devet mečeva bez poraza u domaćem šampionatu.

FK Jezero - FK Sutjeska 0:2 (0:1)

Gradski stadion, Berane

0:1 Mihelič (as Ćetković) 12'

0:2 Osmajić (as Marković) 65'

FK Jezero: Kastratović (C), Vuković, Jovićević, Pavlović, Isljami (od 70. Redžepagić), Radunović, Kontić (od 46. Matanović), Mujeci, Dinosha E (od 46. Mendy), Đurković, Dedić

Rezerve: Asanović, Dinosha K, Drešković, Matanović, Redžepagić, Mendy, Brizuela, Muković, Tmušić

FK Sutjeska: Ličina, Janjić (od 20. Pajović), Grivić, Augusto, Ćetković (od 70. Eraković), Vlahović, Bulatović, Osmajić, Marković (C), Mihelič (od 86. Marušić), Cicmil

Rezerve: Dubljević R, Pajović, Eraković, Bojović, Marušić, Vuković M, Vuković D, Stijepović, Raičević

Plavi su imali veliku priliku da dođu do prednosti već u 7. minutu. Mihelič je uputio odličan centaršut iz slobodnog udarca sa lijeve strane, Cicmil neometan šutirao glavom malo pored gola.

Igrao se 12. minut kada je naša ekipa došla do prednosti. Igrači Jezera bili su prinuđeni da pokušaju dugom loptom da pronađu svoje napadače, ali je Cicmil bio najviši u  skoku i vratio loptu do kapitena naše ekipe na današnjem meču Boža Markoviča koji je odmah odložio do Osmajića. Janjić se na pas Osmajića izborio za poziciju i dodao do Ćetkovića koji je "štiklom" izbacio Miheliča u prvi plan, a bivši reprezentativac Slovenije rutinski postiže svoj prvi gol u trećoj zvaničnoj utakmici za Plave.

U 22. minutu Marković je zatresao mrežu Kastratovića, ali je lopta prethodno napustila granice terena prilikom centaršuta Osmajića.

U 26. minutu je Bulatović dugom loptom pronašao Markovića koji se izborio za poziciju i postigao gol, ali je Dabanović svirao faul u napadu.

Jezero je prvi put zaprijetilo u 29. minutu nakon centaršuta sa desne strane, ali je Ličina odlično intervenisao.

U 32. minutu Radunović prolazi Bulatovića po desnoj strani i centrira, ali Grivić je dobro postavljen i otklanja opasnost.

Osmajić je u 53. minutu uputio centaršut sa desne strane, Kastratović nesigurno intervenisao, lopta se odbila do Miheliča koji je šutirao, ali je ovaj put golman Jezera dobro intervenisao.

U 56. minutu Isljami šutira lijevom nogom sa desetak metara, a Ličina je sjajno brani njegov udarac.

U 59. minutu Marković je prihvatio dugu loptu i izašao ispred Kastratovića, ali je nesebično odigrao za Osmajića koji nije uspio da dođe do lopte.

Plavi su duplirali prednost u 65. minutu. Bulatović je u svom stilu izveo aut sa lijeve strane i prebacio odbranu Jezera, Marković se izborio za poziciju i odlično centrirao, a Osmajić se ubacio i sa druge stative zakucao loptu u mrežu.

U 80. mintu rezervista Eraković šutira sa dvadesetak metara i pogađa stativu. U nastakvu akcije je pokušao Marković, ali nije bilo problema za Kastratovića.

Mihelič je u 86. minutu pokušao iz slobodnog udarca, ali je golman Jezera još jednom sigurno intervenisao.

U narednom kolu naša ekipa će na svom terenu dočekati Zetu. Taj susret je zakazan za subotu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska  //  Photo: Vuk Raičević