7.5.2017. 10:16
Plavi savladali Budućnost: Borba za duplu krunu se nastavlja

U najstarijem crnogorskom derbiju, u 29. kolu Telekom 1. CFL, Sutjeska je u Nikšiću savladala Budućnost 1:0 golom Bojana Božovića u 20. minutu.

Bez dva veoma bitna igrača ove sezone, Stevana Kovačevića i Igora Ivanovića, Plavi su danas u derbiju kola održali lekciju iz fudbala ekipi Budućnosti, lideru crnogorskog šampionata, slavili rezultatom 1:0 i prišli na svega tri boda zaostatka, četiri kola do kraja. Napominjemo da nas očekuje i finale Kupa Crne Gore, pa je priča o duploj kruni postala ponovo aktuelna.

Izabranici Nikole Rakojevića preuzeli su drugo mjesto na tebeli, koje dijele sa ekipom Mladosti, i imaju samo tri boda manje od lidera.

Najbolji strijelac naše ekipe Bojan Božović je postigao gol glavom u 20. minutu, nakon kornera Miloša Vučića. Prije toga Zarubica je imao stoprocentnu priliku, ali je golman Podgoričana na vrijeme izašao i skratio ugao.

Gosti su odmah poslije gola mogli do izjednačenja nakon šuta Mirkovića, ali je prečka bila saveznik naše ekipe, koja je nakon vodećeg pogotka kontrolisala meč, igrala veoma organizovano odbranu i čekala priliku da dotuče protivnika iz kontranapada.

U červrtom minutu sudijske, reprezentativac Crne Gore Radomir Đalović propustio je najveću priliku da donese svojoj ekipi makar remi. Nakon kornera i gužve u šesnaestercu loše je sa nekih 5-6 merata zahvatio loptu i dobro postavljenom Giljenu nije bilo teško da sačuva svoju mrežu.

Na kraju može se reći zaslužena pobjeda Našeg tima u najvećem crnogorskom derbiju, prva nakon 2012. godine.

Ekipa Miodraga Vukotića doživjela je čak sedmi poraz u posljednjih 10 kola, u kojima je upisala samo jednu pobjedu.

Ovo je sedma pobjeda naše ekipe u deset mečeva pod trenerskom palicom Nikole Rakojevića, uz jedan remi i dva poraza, a ujedno i prva pobjeda tima kraj Bistrice protiv Budućnosti na svom terenu još od 2012. godine.

Naša ekipa u narednom kolu gostuje ekipi Lovćena dok lider na tabeli Budućnost dočekuje ekipu Dečića koja je na četvrtom mjestu na tabeli, a Mladost u derbiju kola petoplasiranu ekipu Zete, koja bi da nije bila kažnjena oduzimanjem šest bodova dijelila vrh tabele sa ekipom Budućnosti.