12.5.2018. 23:38
Plavi remizirali sa Grbljem

Izabranici Nikole Rakojevića, danas su na svom terenu u 33. kolu Telekom 1. CFL, remizirali sa ekipom Grblja 1:1.

FK Sutjeska – OFK Grbalj 1:1 (0:0)
Stadion kraj Bistrice
Gledalaca: 300

Sudija: Miloš Savović
Pomoćnici: Đorđije Ražnatović i Nikola Radulović

50’ Dragan Grivić
80’ Branislav Janković

Naša ekipa počela je u sledećem sastavu: Ličina (G), Bakrač (C), Stijepović, Nedić, Vuković, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Janković, Ivanović i Merdović. Igrali su još: Denković, Vujović i Osmajić.

OFK Grbalj: Kordić (G), Grivić, Pejić, Mijušković, Merdović, Carević (C), Vuković, Jović, Vukčević, Dragićević i Montenegro. Igrali su još: Manojlović, Tomić i Vlahović.

U prvom dijelu utakmice prvi su zaprijetili gosti u 15. minutu, kada je Montenegro pogodio stativu, nakon čega se lopta odbila do Vukčevića, koji je bio umalo neprecizan.

Samo tri minuta kasnije, najbolji strijelac prvenstva Ivanović je zaprijetio iz slobodnjaka, ali je njegov udarac završio pravo u ruke Kordića.

U 24. minutu nova prilika za plave, kada je Miloš Vučić sjajno gađao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je golman gostiju odlično intervenisao.

Gosti su u 28. minutu imali veliku šansu, ali je udarac Pejića zaustavio Ličina. Odmah nakon toga, Vuković je probao sa distance, međutim ovog puta prečka je bila naš saveznik.

Na samom startu drugog dijela, u 50. minutu gosti stižu do nove šanse, poslije sjajne akcije, kada je Montenegro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Ličina krajnjim naporom skrenuo loptu u korner.

Nakon izvedenog kornera, još jednom Montenegro pokušao, Ličina odbranio, međutim samo do Grivića koji glavom sprovodi loptu u mrežu za vođstvo 0:1.

U 67. minutu, nakon skraćenog kornera, Vukčević je šutirao, ali je naš golman fenomenalno intervenisao.

Igrao se 80. minut, kada je naša ekipa stigla do izjednačenja. Miloš Vučić je centrirao, pronašao usamljenog Jankovića , a ovaj preciznim udarcem glavom matirao nemoćnog Kordića.

Dva minuta kasnije, strijelac vodećeg gola Grivić je zbog simulacije dobio drugi žuti karton, pa je ranije morao da napusti teren.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja.

Plavi su pokušavali da iskoriste brojčanu prednost, ali nije bilo promjene rezultata.

Treba napomenuti da je današnja utakmica imala humanitarni karakter. Naime, kompletan prihod od prodatih karata sa današnjeg meča, biće uplaćen za liječenje našeg sugrađanina Ilije Bulajića, kojem je novac potreban za transplataciju bubrega. Svi ljudi dobre volje, koji žele da pomognu Iliji, to mogu učiniti uplatom na žiro račun kod Prve banke. Broj računa je 535-0100100587950-13.

U narednom kolu, koje se igra u srijedu 16.maja, plavi gostuju u Pljevljima ekipi Rudara.

Autor: Boris Kankaraš