20.5.2018. 17:18
Plavi podigli šampionski pehar

U poslednjoj utakmici pred svojim navijačima u ovoj sezoni,  plavi su savladali fenjeraša – ekipu Dečića rezultatom 2:0.

FK Sutjeska – FK Dečić  2:0 (2:0)

Stadion kraj Bistrice

Gledalaca: 1000

Sudija: Vojin Vojinović

Pomoćnici: Milutin Đukić i Vladan Todorović

26’ Stefan Denković

38’ Igor Ivanović

Naša ekipa počela je u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Radišić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Stefanović, Janković, Denković, Ivanović i Merdović. Igrali su još: Vuković, Marušić  i Osmajić.

FK Dečić: Namasco, Krkanović, Mihailović, Nestorović, Vlahović, Vulaj, Tuzović, Memčević, Ujkaj, Božanović i Camaj. Igrali su još: Golubović, Klikovac i Ljuljanović.

U svečanoj atmosferi pod svijetlima reflektora, naši fudbaleri su sa svojim simpatizerima proslavili titulu šampiona države i podigli šampionski pehar.

U sezoni za pamćenje, u kojoj su bili najdominantnija ekipa, što potvrđuje činjenica da je titula osvojena čak šest kola prije kraja prvenstva, sa 19 bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca – ekipu Budućnosti.

Prvu ozbiljniju priliku na meču u 26. minutu, naša ekipa pretvorila je u gol, kada je na asistenciju Lončara, Denković fenomenalnim volej udarcem matirao golmana gostiju za vođstvo od 1:0.

Samo tri minuta kasnije, Merdović je umalo iskoristio smušenost odbrane gostiju, šutirao ali je Namasco zaustavio njegov udarac.

U 38. minutu naš tim udvostručuje prednost, poslije sjajne asistencije Merdovića, Ivanović je maestralnim lobom savladao Namasca za svoj trinaesti gol u sezoni i tako se na vrhu liste strijelaca izjednačio sa Krstovićem iz Zete, kolo prije kraja prvenstva.

U samom finišu prvog dijela igre, Denković je mogao do svog drugog gola, ali je golman gostiju odlično intervenisao.

Na samom startu drugog poluvremena, gosti su stvorili prvu ozbiljniju šansu, kada je Nestorović pronašao Vlahovića, čiji je pokušaj završio pored gola.

Igrao se 57. minut kada je Denković gađao sa oko 20 metara, ali nije bilo promjene rezultata.

Dva minuta kasnije gosti su mogli da smanje prednost, kada je Camaj pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Merdović je u 67. minutu napravio pritisak na zadnju liniju odbrane rivala i tako se izborio za loptu, a potom centrirao za usamljenog Denkovića koji je šutirao pored gola.

U 82. minutu Camaj se našao u izglednoj prilici, ali ga je Giljen lako zaustavio. Odmah nakon toga, Miloš Vučić je fenomenalno izveo slobodan udarac, međutim Namasco je  krajnjim naporom uspio da interveniše.

Pred sam kraj utakmice, Osmajić je nakon asistencije Vukovića mogao da uveća prednost, ali je bio umalo neprecizan.

U poslednjem kolu, koje se igra u subotu 26. maja, izabranici Nikole Rakojevića gostuju pod Goricom ekipi Budućnosti, a meč počinje u 18 časova.

Autor: Boris Kankaraš