18.2.2022. 23:28
Plavi pobjedom otvorili drugi dio sezone

Naša ekipa je na Trešnjici savladala Zetu minimalnim rezultatom 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Matanović u 82. minutu, sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Telekom 1. CFL R20/36

Stadion Trešnjica, Golubovci

FK Zeta - FK Sutjeska 0:1 (0:0)

Strijelac: Matanović 82'

FK Zeta: Velimirović - Đinović, Krstović (C), Vukčević Đ, Radusinović (od 63. Miranović), Gjolaj (od 72. Globarević), Vukčević P (od 26. Roganović), Tuzović, Đurović, Maraš (od 72. Kukiličić), Burzanović (od 63. Nakazawa)

Rezerve: Kardžić, Radović, Ceklić, Nakazawa, Roganović, Kukuličić, Miranović, Globarević, Đukanović

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić, Drešković, C. Augusto (od 82. Zoćević), Matanović, Nikač (od 61. Marković), Eraković (od 70. Z. Alharaish), Drinčić, Stijepović, Vučić, Jovović

Rezerve: Ličina, Pajović, Mitrović, Zoćević, Nikolić, Bubanja, Bojović Mat, Z. Alharaish

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustili su naši momci na isteku 15. minuta - fenomenalna akcija u kojoj su učestvovali  Augusto, Jovović, Matanović, Vučić i Eraković, da bi na kraju Nikač šutirao preko gola sa pet metara.

U 37. minutu Jovović je oprobao udarac sa distance, Velimirović uz dosta problema uspio da odbrani i skrene loptu u korner.

Vučić je izveo udarac iz ugla, Drešković šutirao glavom preko gola iz dobre pozicije.

Kada je riječ o napadačkim akcijama Zete, domaći su pokušavali uglavnom nakon kontra napada i iz prekida, ali nije bilo opasnosti po Giljena.

Sredinom drugog poluvremena dvije velike prilike za samo dva minuta.

Prvo je Jovović u 68. minutu dobro povukao i šutirao, Velimirović odlično intervenisao.

Samo minut kasnije, Janjić je stigao na loptu prije Velimirovića, pokušao da šutira kroz noge, ali je golman domaćih loptu zakačio doviljno da lopta završi u korner, a ne u gol.

Trenutak odluke dogodio se u 82. minutu - nakon centaršuta sa lijeve strane lopta se odbila do Matanovića koji je sa ivice šesnaesterca uhvatio loptu iz prve, uputio snažan udarac i zatresao mrežu domaćih.

Nakon 20 odigranih utakmica, Plavi zauzimaju prvo mjesto na tabeli sa 44 osvojena boda. U narednom kolu nas očekuje susret sa Jezerom, na domaćem terenu.  Taj meč je zakazan za utorak 22. februara u 13:30.

Autor: Vasilije Lalović