23.10.2018. 10:41
Petarda omladinaca, kadeti slavili nakon preokreta

Proteklog vikenda odigrano je 12. kolo u omladinskoj i 11. kolo u kadetskoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Naši omladinci i kadeti zabilježili su trijumfe.

Izabranici Dragana Mijanovića ubjedljivo su savladali ekipu Lovćena na svom terenu rezultatom 5:0 u okviru 12. kola crnogorske fudbalske omladinske lige.

Aleksandar Vlahović 75'

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Mićanović, A. Babić (C), V. Vlahović, A. Vlahović, Lalatović, Toljić, Dubljević, Bulajić, Bajović, Vujačić i Šofranac. Igrali su još: L. Babić, Mirković, Zurovac, Bojović i Delibašić.

FK Lovćen: Marković, Zeković, Mudreša, Zuber, Latković, Bracanović, Kaluđerović, Hočko, Krivokapić, Vukadinović i Roganović (C). Igrali su još: Vujović, N. Vukotić i M. Vukotić.

Vođstvo našoj ekipi donio je kapiten Anto Babić u 7. minutu sa bijele tačke nakon što je prethodno Bajović iznudio jedanaesterac.

Prednost je udvostručio trenutno najbolji strijelac OFL naš napadač Šofranac u 18. minutu preciznim udarcem glavom poslije centaršuta Bulajića sa lijeve strane.

U 43. minutu Bajović je povisio rezultat na 3:0 fenomenalnim volej udarcem sa oko 12 metara.

Igrao se 68. minut, a nakon izvedenog kornera lopta se odbila do Zubera koji je pogodio sopstvenu mrežu za 4:0.

Konačan rezultat utakmice postavio je Aleksandar Vlahović sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 20-ak metara u 75. minutu.

Nakon ove pobjede plavi omladinci se nalaze i dalje na vodećoj poziciji sa 34 osvojena boda, dva više u odnosu na prvog pratioca, ekipu Budućnosti.

U narednom 13. kolu naši fudbaleri gostuju ekipi Jedinstva, a utakmica se igra u nedelju 28. oktobra.

Ekipa Miodraga Nikolića pobjedila je u gostima ekipu Mladosti iz Lješkopolja rezultatom 3:1 u 11. kolu kadetske crnogorske fudbalske lige.

Marko Vujačić 9'
Nikila Janjić 20', 78'
Igor Pajović 90+3

Nakon ove pobjede plavi kadeti se nalaze na 4. mjestu na tabeli sa 25 osvojenih bodovasa, uz 3 boda zaostatka u odnosu na lidera, ekipu Budućnosti.

U narednom 12. kolu naši fudbaleri gostuju ekipi Mornara iz Bara, a meč se igra u subotu 27. oktobra.

Autor: Boris Kankaraš