23.9.2018. 20:23
Omladinci ubjedljivi protiv Petrovca

Plavi omladinci ubjedljivo su savladali ekipu Petrovca na svom terenu, rezultatom 4:1 u  okviru 8. kola crnogorske fudbalske omladinske lige.

Luka Babić 76'

Naša ekipa počela je u sledećem sastavu: Mićanović, V. Vlahović (C), L. Babić, A. Vlahović, Lalatović, Toljić, Dubljević, Bulajić, Bajović, Vujačić i Šofranac. Igrali su još: Bojović, Mirković, Božović, Pejanović i Lalović.

OFK Petrovac: Nikolić (C), Nišavić, Mićović, Šofranac, Perović, Jošanović, Aleksić, Kontić, Đelošević, Dervišević i Raketić. Igrali su još: Kostić i Vukčević.

Vođstvo našoj ekipi donio je Dubljević već u 8. minutu nakon što se našao "jedan na jedan" sa Perovićem i zatim ga rutinski lobovao.

U 15. minutu Dubljević je uposlio Šofranca, koji je nanizao dva igrača, a onda sjajnim šutem pogodio mrežu za svoj 10. gol u sezoni, i trenutno se nalazi na čelu liste strijalaca.

Na isteku prvog poluvremena gosti smanjuju prednost sa bijele tačke. Siguran izvođač je bio Nišavić.

Bulajić je u 50. minutu povisio rezultat na 3:1 nakon što je matirao Perovića sa ivice šesnaesterca iskosa sa desne strane.

Konačan rezultat susreta postavio je Luka Babić u 76. minutu.
Poslije izvedenog kornera Lalatovića sa lijeve strane, Babić se najbolje snašao i proslijedio loptu u mrežu.

Nakon ove pobjede naši fudbaleri se i dalje nalaze na prvoj poziciji sa maksimalnih 24 boda, uz fenomenalnu gol razliku +30 i sa dva boda više u odnosu na drugoplasiranu ekipu Budućnosti.

U narednom 9. kolu izabranici Dragana Mijanovića gostuju ekipi Titograda, a utakmica se igra u nedelju 30. septembra.

Autor: Boris Kankaraš