30.8.2018. 9:58
Omladinci ubjedljivi protiv Koma

Plavi omladinci pobjedili su na svom terenu ekipu Koma rezultatom 4:1 u okviru 5. kola crnogorske omladinske fudbalske lige.

Jovan Mirković 80'

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu: Mićanović, V. Vlahović, A. Babić (C), Lalatović, A. Vlahović, Toljić, Dubljević, Bajović, Bulajić, Šofranac i Vujačić. Igrali su još: L. Babić, Mirković, Delibašić i Zurovac.

FK Kom: S. Vukčević, Đurić, Milošev, Radenović, Radosavović, Lačević (C), Gačević, L. Vlahović, Nuculović, B. Bulatović i L. Bulatović. Igrali su još: Drašković, Cerović, F. Vlahović, Marković i I. Vukčević.

Tek što su fudbaleri Koma krenuli sa centra, naša ekipa je napravila pritisak na zadnju liniju odbrane i stigla do vođstva preko Bajovića.

U 37. minutu susreta plavi udvostručuju prednost, Vujačić je dodao do Dubljevića koji je fenomenalnim udarcem sa distance matirao nemoćnog Vukčevića.

Samo pet minuta kasnije gosti smanjuju prednost golom Luke Bulatovića.

U samom finišu prvog dijela Šofranac postiže gol, tako da se na odmor otišlo rezultatom 3:1.

Na isteku 80. minuta Vujačić se još jednom našao u ulozi asistenta (drugi put u ovom meču) a onda se Mirković sjajno snašao i rutinski proslijedio loptu u mrežu i tako postavio konačan rezultat utakmice 4:1.

Nakon ove pobjede naši fudbaleri se i dalje nalaze na prvoj poziciji sa 15 osvojenih bodova uz impresivnu gol razliku 21:1, drugoplasirana ekipa Zete ima isti broj bodova uz lošiju gol razliku, dok je na trećem mjestu ekipa Budućnosti koja ima dva boda manje.

U narednom 6. kolu izabranici Dragana Mijanovića dočekuju ekipu Rudara iz Pljevalja, a utakmica se igra 15. septembra od 15:30h.

Autor: Boris Kankaraš