4.6.2018. 9:08
Omladinci podigli šampionski pehar

U poslednjoj utakmice ove sezone, plavi omladinci su na svom terenu savladali ekipu Jedinstva rezultatom 2:0.

FK Sutjeska – FK Jedinstvo  2:0 (1:0)
Pomoćni teren stadiona kraj Bistrice
Gledalaca: 200ž

Sudija: Miloš Knežević
Pomoćnici: Miladin Nelević i Mirsad Pepić

Strijelac:
19’ Balša Bajović
70’ Balša Bajović

Naši omladinci nastupili su u sledećem sastavu: Mićanović (G), Babić, Pajović, Bajović, Tomašević, V.Vlahović, A.Vlahović, Toljić, Božović, Vujačić i Bećirović (C). Igrali su još: Drašković, Pejanović, Zurovac, Sekulić i Joković.

FK Jedinstvo: Mehović (G), Obradović, Ćatović, Šutović, Šćekić, Cvijović, Klapija, Kolić, Bugarin (C), Kovačević i Mrdak. Igrali su još: Nedović, Džogović i Kanalić.

Pehar namijenjen šampionu omladinske lige opet je završio u Nikšiću, a ova generacija osvojila treću uzastopnu titulu.

Sezonu u kojoj su dominirali tokom većeg dijela prvenstva, plavi omladinci su završili sa pet bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca - ekipu Budućnosti. 54 osvojena boda, uz gol razliku 102:15, dovoljno govore o dominaciji i kvalitetu našeg tima.

Jedni od najzaslužnijih za ovakav rezultat su svakako najbolji strijelac omladinske lige Osmajić i kapiten Marušić, koji su zajedno postigli čak 56 golova, što je više od polovine postignutih golova naše ekipe.

Prvu ozbiljniju priliku na meču naša ekipa pretvorila je u gol. U 19. minutu Božović je odlično prošao po desnoj strani, centrirao za usamljenog Bajovića koji je fenomenalnim udarcem glavom matirao nemoćnog Mehovića za vođstvo od 1:0.

Minut kasnije, isti igrač je pokušao udarcem sa distance, ali je golman gostiju intervenisao krajnjim naporom.

Do kraja poluvremena, šansu da udvostruče prednost imali su Bećirović pa Vujačić, a zatim i Babić, ali nije bilo promjene rezultata.

Na samom startu drugog dijela, Pajović je šutirao iskosa sa lijeve strane, međutim pravo u ruke golmana gostiju.

U 70. minutu Bajović postiže svoj drugi pogodak, nakon asistencije Pejanovića.

Samo par minuta kasnije Vujačić je mogao da uveća prednost, ali je bio umalo neprecizan.

Igrao se 80. minut. Vujačić je centrirao iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Babić koji je gađao glavom, ali je lopta završila tik iznad prečke.

Nedugo zatim, Velimir Vlahović je mogao do pogotka, ali je njegov šut završio iznad gola gostiju.

U samom finišu utakmice gosti su mogli da dođu do počasnog gola, kada je kapiten Bugarin probao iz slobodnog udarca.

U sudijskoj nadoknadi nova prilika za Vujačića, koji ni ovog puta nije imao sreće da postigne gol, iako je prikazanom igrom definitivno zaslužio makar jedan pogodak.

Treba napomenuti da u ovom susretu nije bilo pet standardnih prvotimaca - Marušića, Osmajića, Krulanovića, Erakovića i Bubanje, koji su zbog reprezentativnih obaveza bili opravdano odsutni.

Izabranici Dragana Mijanovića od danas su na zasluženom odmoru. Sa radom, odnosno sa treninzima će početi 1. jula, dok  će nova sezona u omladinskoj ligi startovati 12. avgusta.

Autor: Boris Kankaraš