27.5.2018. 20:15
Omladinci osvojili treću uzastopnu titulu prvaka Crne Gore

Naša omladinska ekipa, danas je u gostima u 13. kolu grupe A, savladala ekipu Mladosti rezultatom 4:2 i tako kolo prije kraja šampionata osigurala treću uzastopnu titulu prvaka Crne Gore

FK Mladost – FK Sutjeska 2:4 (1:2)

Trening kamp FK Mladost, Podgorica
Gledalaca: 200

Sudija: Milovan Milačić
Pomoćnici: Miodrag Brajović i Vasko Dragojević

6’   Mihajlo Jelić
15’ Aleksa Marušić (P)
44’ Aleksa Marušić (P)
54’ Anto Babić
61’ Milutin Osmajić
64’ Mihajlo Jelić

Naši omladinci nastupili su u sledećem sastavu: Mićanović, Babić, Krulanović, V.Vlahović, A.Vlahović, Marušić (C), Toljić, Eraković, Vujačić, Osmajić i Bećirović. Igrali su još: Tomašević, Bajović, Pajović i Božović.

FK Mladost: Joksimović, Radinović (C), Pavlićević, Matanović, Drinčić, Muradbašić, Avdijaj, K.Dinosha, Jelić, E.Dinosha i Muzurović. Igrali su još: Piranić, Vujanović, Bjelobrković, Maraš i Stanišić.

Nikšić ne treba da brine za fudbalsku budućnost, jer Sutjeska dominira crnogorskim fudbalskim terenima. Kraj Bistrice stiže još jedna TITULA!

U sezoni za pamćenje, u kojoj su seniori na impresivan način osvojili treći naslov prvaka, omladinci su kolo prije kraja prvenstva osvojili treću uzastopnu titulu prvaka Crne Gore.

Malo je onih ekipa koje se mogu pohvaliti ovakvim uspjesima omladinske škole. Izabranici Dragana Mijanovića su po treći put pokazali da su najbolja ekipa u omladinskoj konkurenciji i sa 51 bodom i gol razlikom 100:15 kolo prije kraja ovjerili titulu prvaka, a u poslednjem kolu će na svom terenu u meču sa Jedinstvom podići šampionski pehar.

Iskusni fudbalski stručnjak Dragan Mijanović pokazao je kako se prave vrhunski rezultati a i vrhunski talenti. Čovjek koji je stvorio mnoga fudbalska imena, a od ove sezone nadamo se i neka nova, kao što su Aleksa Marušić i Milutin Osmajić, momci koji sa svojih 18 godina igraju za seniorski tim i ako je suditi po partijama koje pružaju, pred njima je blistava fudbalska karijera.

Dovoljno je reći da su njih dvojica zajedno postigli 56 golova u omladinskoj ligi, što je više od polovine golova koje je ekipa postigla. Osmajić je sa 29 golova i najbolji strijelac omladinske lige.

U veoma dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici, viđene su prilike na obje strane.

Na prvu priliku nije se dugo čekalo. Igrao se 4. minut. Korner je odlično izveo Bećirović, loptu glavom zahvatio Velimir Vlahović, ali golman domaćih Joksimović interveniše sa gol linije. Naš tim je smatrao da je lopta prešla gol liniju, ali sudijska trojka je bila neumoljiva.

Samo dva minuta kasnije poveli su domaći. Nakon centaršuta sa lijeve strane, Jelić je bio najviši u skoku i glavom sproveo loptu u mrežu za vođstvo od 1:0.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo - Bećirović je u 15. minutu prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterec, gdje ga je faulirao kapiten Radinović, a sudija Milačić odmah pokazao na bijelu tačku. Marušić je izveo jedanaesterac i donio izjednačenje našoj ekipi.

U 33. minutu velika prilika za Mladost. Strijelac prvog gola Jelić je pokušao da lob udarcem savlada Mićanovića, ali je prečka bila naš saveznik.

Osam minuta kasnije, odličan pokušaj našeg kapitena sa preko 30 metara, ali njegov udarac završava tik pored stative gola Joksimovića.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Vujačića je u šesnaestercu srušio Matanović, a sudija još jednom dosudio najstrožiju kaznu. Marušić je opet bio siguran izvođač za preokret i vođstvo od 1:2.

U drugom dijelu, plavi su nastavili gdje su stali. U 53. minutu, odličan šut Bećirovića i intervencija golmana romantičara, ali se lopta odbila do Babića koji je rutinski poslao u mrežu.

Na četvrti gol nije se dugo čekalo - Osmajić je napravio pritisak na zadnju liniju odbrane rivala, ukrao loptu i fenomenalnim udarcem povisio prednost na 4:1.

Samo minut kasnije, Jelić je svojim drugim golom smanjio prednost na 4:2 i postavio konačan rezultat susreta.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, tako da su plavi omladinci mogli da otvore šampanjac i započnu šampionsko slavlje!

Sve čestitke za ovu sjajnu generaciju, ovi momci su to zaslužili!!!

Autor: Boris Kankaraš