17.9.2018. 13:06
Omladinci i kadeti brojali do pet!

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 6. kola u omladinskoj i 7. kola u kadetskoj fudbalskoj crnogorskoj ligi.

Plavi omladinci su na svom terenu ubjedljivo savladali Rudar iz Pljevalja rezultatom 5:0 u okviru 6. kola crnogorske fudbalske omladinske lige.

Ivan Toljić 55', 86'

Naša ekipa je počela meč u sledećem sastavu: Mićanović, L. Babić, V. Vlahović (C), Lalatović, A. Vlahović, Toljić, Dubljević, Bulajić, Bajović i Šofranac. Igrali su još: Mirković, Božović, Pejanović, Lalović i Sekulić.

FK Rudar: Aleksa Raonić, Aleksandar Raonić, Koridić, Vojinović, Terzić, Gogić (C), Krstonijević, Tešović, Palibrk, Dragaš i Starovlah. Igrali su još: Zorić, Vučetić, Balčin, Danilović i Dukić.

Vođstvo našoj ekipi donio je Šofranac već u 7. minutu utakmice, nakon što se lopta odbila od jednog protivničkog igrača.

U 17. minutu A. Vlahović je sjajnim centaršutem sa desne strane pronašao Bajovića koji je proslijedio loptu glavom iza leđa nemoćnog Raonića.

Do kraja prvog dijela plavi omladinci su stvorili još par izglednih šansi, međutim bez konkretne završnice.

Igrao se 55. minut kada je naš vezista Toljić fenomenalnim udarcem sa oko 25 metara pogodio mrežu gostiju i povisio rezultata na 3:0.

Deset minuta kasnije poslije sjajne akcije našeg tima, Šofranac je svojim drugim golom u meču otklonio sve dileme oko pobjednika.

U 86. minutu Dubljević je izveo korner, zatim je Bajović odložio loptu za usamljenog Toljića koji je postigao svoj drugi gol na utakmici i postavio konačan rezultat 5:0.

Nakon ove pobjede naši fudbaleri se i dalje nalaze na prvoj poziciji sa maksimalnih 18 bodova, dva više u odnosu na drugoplasiranu ekipu Budućnosti.

U narednom 7. kolu izabranici Dragana Mijanovića gostuju ekipi Arsenala iz Tivta, a utakmica se igra u četvrtak 20. septembra od 15:30h.

Izabranici Miodraga Nikolića ubjedljivo su savladali ekipu Petrovca rezultatom 1:5 u 7. kolu crnogorske fudbalske kadetske lige.

Marko Bojović 2', 22'
Petar Đelošević 18'
Jovan Milić 42'
Nikola Janjić 62'
Miloš Milović 70'

U narednom 8. kolu plavi kadeti dočekuju ekipu Budućnosti, a utakmica je zakazana za srijedu 19. septembra od 15:30h.