5.11.2018. 19:10
Omladinci brojali do devet, trijumf kadeta

Proteklog vikenda odigrano je 14. kolo u omladinskoj i 13. kolo u kadetskoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Naši omladinci i kadeti ostvarili su pobjede.

Izabranici Dragana Mijanovića deklasirali su ekipu Iskre na svom terenu rezultatom 9:0 u okviru 14. kola crnogorske fudbalske omladinske lige.

Balša Bajović 89'

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Mićanović, A. Babić (C), L. Babić, A. Vlahović, Toljić, Bulajić, Bajović, Bojović, Zurovac, Mirković i Šofranac. Igrali su još: Janjić, Dubljević i Lalović.

FK Iskra: Roganović, Tošić, Pavićević, Vasecki, Kovačević (C), Vučeljić, Bošković, Mujović, Jovanović i Marković.

Vođstvo našoj ekipi donio je trenutno najbolji strijelac OFL naš napadač Šofranac u 9. minutu udarcem sa oko 12 metara savladao je loše postavljenog golmana Roganovića.

Naš kapiten Babić se u 13. minutu najbolje snašao u šesnaestercu gostiju nakon odbitka i rutinski proslijedio loptu u mrežu za 2:0.

Na isteku 45. minuta naš tim uvećava prednost. Vlahović je sjano pronašao Toljića kroz sredinu, spojio ga sa golom, a on prvo predriblao golmana, potom lako pogodio mrežu za ubjedljivih 3:0.

Ako se uopšte i postavljalo pitanje oko pobjednika, sve dileme otklonio je Bulajić golom u 57. minutu.

Četiri minuta kasnije rezervista Lalović postiže gol poslije sjajne asistencije Šofranca.

Šofranac u 66. minutu daje svoj drugi gol na meču, ukupno 16. u prvenstvu, nakon fenomenalne akcije našeg tima.

U 82. minutu Luka Babić je preciznim šutem sa oko dvadesetak metara savladao golmana gostujuće ekipe.

Pet minuta kasnije i Bojović se upisuje u strijelce, prvo je sjajno "izbacio" jednog protivničkog igrača, a onda rutinski poslao loptu iza leđa Roganovića.

Konačan rezultat susreta postavio je Bajović u 89. minutu pošto je pogodio gol nakon šuta sa desetak metara.

Nakon ove više nego ubjedljive pobjede naš tim se i dalje nalazi na 2. mjestu na tabeli sa 37 osvojenih bodova, jedan manje u odnosu na prvoplasiranu ekipu Budućnosti.

U narednom 15. kolu omladinci gostuju ekipi Zete, a meč je zakazan za 22. novembar.

Ekipa Miodraga Nikolića savladala je ekipu Zete na svom terenu rezultatom 2:1 u 13. kolu crnogorske fudbalske kadetske lige.

Miloš Milović 25'
Matija Popović 34'
Jovan Vujačić 52'

Nakon ove pobjede naši fudbaleri se nalaze na 3. mjestu na tabeli sa 31. osvojenim bodom, jedan manje u odnosu na vodeću ekipu Budućnosti kao i drugoplasiranu ekipu Iskre.

U narednom 14. kolu naši kadeti gostuju ekipi Iskre, a meč je zakazan za srijedu 7. novembra.

Autor: Boris Kankaraš