11.8.2018. 20:44
Novi remi plavih

Izabranici Nikole Rakojevića remizirali su sa ekipom Lovćena rezultatom 1:1 u utakmici 2. kola Telekom 1. CFL lige koja se igrala na neutralnom terenu u Kotoru.

FK Lovćen - FK Sutjeska 1:1 (1:0)
Stadion Pod Vrmcem
Gledalaca: 400

Sudija: Miloš Bošković
Pomoćnici: Jovica Tatar i Nenad Živković

Strijelci:
23' - Goran Vujović
62' - Luka Merdović

Naša ekipa je počela u sledećem sastavu: Giljen (C), Cicmil, Grivić, Ma. Vučić, Bulatović, Lončar, Stefanović, Ćetković, Osmajić, Denković i Božović. Igrali su još: Merdović, Bubanja i Grbović.

FK Lovćen je nastupio u sledećem sastavu: Perović, Zarubica, Camaj, Vujović, Igumanović, Radunović, Draganić, Petričević, Eraković, Radišić (C) i Vujović. Igrali su još: Marković, Vujović i Stevović.

U prvom dijelu utakmice viđene su prilike na obje strane, uz jedan pogodak ekipe Lovćena.

Prvi su zaprijetili Cetinjani već u trećem minutu. Camaj je asistirao za Vujovića čiji udarac završava malo pored gola Giljena.

Naša ekipa je uzvratila u 10. minutu, međutim stativa je bila saveznik Perovića nakon odličnog šuta Ćetkovića sa distance.

Izabranici Dejana Roganovića stižu do prednosti u 23. minutu kada je Vujović lobovao našeg kapitena za vođstvo od 1:0.

Do kraja poluvremena plavi su pokušavali, ali bez konkretne završnice, pa su na odmor otišli sa golom zaostatka.

U drugom dijelu utakmice Sutjeska je dodala "gas", a izjednačenje donosi Luka Merdović u 62. minutu, nakon akcije Vladana Bubanje i Stefana Stefanovića i astistencije Marka Ćetkovića.

Samo 5 minuta kasnije, Merdović je mogao da preokrene rezultat, ali je golman domaćih bio na visini zadatka i zaustavio njegov udarac sa pet metara.

Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika, pa je naš tim tako upisao drugi remi zaredom...

Nakon drugog odigranog kola prve crnogorske fudbalske lige, plavi se nalaze na 5. poziciji na tabeli, sa istim brojem bodova kao Rudar iz Pljevalja i ekipa Zete iz Golubovaca.

Naši fudbaleri, u sledećem 3. kolu Telekom 1. CFL dočekuju ekipu Petrovca na stadionu kraj Bistrice, a utakmica je zakazana za srijedu 15. avgusta od 19h.

Autor: Boris Kankaraš