7.11.2018. 17:54
Kup CG: Plavi sigurni protiv Igala

Plavi su danas na svom terenu pobjedili ekipu Igala rezultatom 2:0 u prvom meču 1/4 finala kupa Crne Gore i tako stekli značajnu prednost pred revanš koji se igra 21. novembra na stadionu Solila u Igalu.

Šaleta Kordić 34'

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Ličina, Nedić, Bulatović, Mi. Vučić (C), Ma. Vučić, Lončar, Bubanja, Merdović, Alharaish, Ćetković i Kordić. Igrali su još: Marušić, Marković i Grbović.

FK Igalo: Bjelica, Jeknić, Bakrač, Đukanović, Pavićević, Petrović, Koprivica, Poček, Simović (C), Vlahović i Kopitović. Igrali su još: Krulanović i Koprivica.

Naš šef struke u ovom meču nije mogao da računa na povrijeđene igrače Stefanovića (povreda koljena u prethodnom kolu) i Osmajića (povreda glave tj. potres mozga u prethodnom kolu).

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku naše ekipe koja je imala loptu u nogama, diktirala tempo, stvorila par ozbiljnih prilika, uz dva postignuta gola.

Nakon nepunih minut igre plavi su mogli do pogotka kada je Bubanja prekinuo pas gostiju, potom šutirao sa 18 metara tik pored lijeve stative gola Bjelice.

Na isteku 16. minuta nova šansa za našu ekipu. Bulatović je dao loptu za Marka Vučića, a on proslijedio do Merdovića, čiji udarac sa ivice šesnaesterca završava malo pored gola.

U 22. minutu Ćetković je izveo korner sa desne strane, loptu je zahvatio Bulatović, ali je Poček bio na gol liniji i spriječio siguran pogodak, da bi u nastavku akcije naš tim došao do prednosti.

Poslije ubacivanja Ćetkovića sa desne strane, Merdović je ostavio povratnu loptu za Lončara koji je efektno sa ivice kaznenog prostora pogodio gornji lijevi ugao golmana Bjelice.

Igrao se 34. minut kada su naši fudbaleri udvostručili vođstvo. Bulatović je centaršutem sa desne strane izvanredno pronašao Kordića, a naš napadač je fenomenalno reagovao i proslijedio loptu glavom u nebranjeni dio mreže.

Gosti su probali pred sam kraj prvog dijela. Jeknić je centrirao sa desne strane, najviši u skoku bio je Kopitović, ali njegov pokušaj glavom odlazi malo preko gola Ličine.

U drugom dijelu utakmice viđen je manje uzbudljiv fudbal, uz veliki broj polu-prilika, međutim naši fudbaleri su rutinski sačuvali stečenu prednost iz prvog dijela ne dozvolivši protivniku ni jednu izrazitiju šansu...

Na samom startu nastavka zaprijetili su momci Nikole Rakojevića, prvo je Miloš Vučić u 48. minutu gađao iz slobodnjaka sa distance preko gola, a samo dva minuta kasnije mladi Marušić je tukao sa tridesetak metara, međutim nije bilo promjene rezultata...

U 61. minutu Nedić se dobro izborio za posjed u kaznenom prostoru, ostavio loptu za Bulatovića koji je centrirao na drugu stranu za Markovića čiji šut glavom sa par metara odlazi malo pored gola.

Izabranici Dušana Jevrića uzvratili su minut kasnije preko Jeknića, on je šutirao u bliži ugao iskosa sa desne strane, međutim Ličina je bio dobro postavljen.

Dobro su kombinovali naši igrači u 71. odnosno Grbović i Miloš Vučić na desnom boku, a onda je Grbović ušao u šesnaesterac, zatim dodao do Marušića koji je šutirao sa petnaestak metara, ali samo preko gola.

Nakon prepoznatljivog auta Bulatovića sa lijeve strane u 75. minutu lopta se odbila do Alharaisha, a popularni Zico je probao sa distance, ali pravo u ruke golmana Bjelice.

Novu šansu za gol imao je reprezentativac Libije u 85. minutu kada je sjajno gađao sa ivice kaznenog prostora, međutim lopta je prohujala pored desne stative golmana gostiju.

Veliku priliku imala je naša ekipa u 90. minutu. Naime Marković je izvanrednom dubinskom loptom spojio sa golom Grbovića, koji je odlično probao lijevom spoljnom u dalji ugao, ali je Bjelica dobro intervenisao i tako spriječio siguran pogodak.

Nakon ove pobjede plavi se okreću prvenstvenim obavezama jer ih već u subotu 10. novembra na stadionu kraj Bistrice očekuje derbi meč 15. kola Telekom 1. CFL sa ekipom OFK Titograda.

Autor: Boris Kanaraš