7.4.2018. 18:45
Kom iznenadio plave

Izabranici Nikole Rakojevića, danas su na svom terenu, u 28. kolu Telekom 1. CFL, poraženi od ekipe Koma minimalnim rezultatom 1:0. Ovo je ujedno i prvi poraz našeg tima na domaćem terenuu ovoj sezoni.

FK Sutjeska – FK Kom Eurozox 0:1 (0:0)
Stadion kraj Bistrice
Broj gledalaca: 350
Sudija: Miloš Bošković
Pomoćnici: Danijel Dević i Marjan Paunović
59’ – 0:1 Miloš Bakrač (autogol)

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Giljen (C), Bakrač, Radišić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Stefanović, Janković, Denković, Ivanović, Merdović i Kordić. Igrali su još: Božović, Osmajić, Marušić.

Kom Eurozox: Perović (G), Dedić (C), Đurković, Orlandić, Beganović, Popović, Milić, Petričević, Simunović, Sekulić i Golubović. Igrali su još: Milošević, Rudović i Račić.

Tokom većeg dijela utakmice, naša ekipa je igrala neprepoznatljivo i bezidejno, uz veoma mali broj konkretnih šansi kojima bi ugrozila gol rivala.

Najbolji akter današnje utakmice bile su “Vojvode” koji su svih 90 minuta bodrili plave “kao jedan”.

U veoma nezanimljivom prvom dijelu utakmice, naš tim je imao terensku inicijativu, pritiskao rivala, pokušavao iz prekida, ali bez prave završnice.

Jedinu ozbiljniju priliku imao je Ivanović u 22. minutu, ali je njegov udarac završio pored desne stative gola gostiju.

U drugom poluvremenu plavi su pokušavali, ali bezuspješno.

Igrao se 59. minut, kada su gosti stigli do vođstva. Nakon prekida, Simunović se najbolje snašao u našem šesnaestercu i narjerao Miloša Bakrača da matira Giljena.

U 71. minutu, mladi Osmajić je pokušao glavom, ali nije bilo promjene rezultata.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja i tako je Kom neočekivano “odnio” tri boda iz Nikšića, što nijednoj drugoj ekipi ove sezone nije uspjelo.

Nakon ovog poraza plavi i dalje imaju 62 boda, 15 više u odnosu na drugoplasiranu Budućnost, koja je danas u Danilovgradu savladala ekipu Iskre 1:0 i tako smanjila zaostatak.

U narednom 29.kolu, koje se igra u subotu 14. aprila, naš tim će biti domaćin ekipi Petrovca.

Autor: Boris Kankaraš