20.8.2017. 18:21
I Zeta u nizu plavih

Naši fudbaleri nastavili su sa sjajnim partijama na startu šampionata Crne Gore. Poslije Koma, Petrovca i Iskre, u velikom derbiju četvrtog kola kao gosti pobijedili su Zetu iz Golubovaca rezultatom 2:1, golovima Miloša Bakrača i Bojana Božovića.

Sutjeska je prvo poluvrijeme odigrala gotovo bez greške. Puleni Nikole Peca Rakojevića zatvorili su sve prilaze svom golu, a zatim čekali višak slobodnog prostora da stignu do gola Zete.

Uspjeli su u tome. Strelci su bili Miloš Bakrač nakon kornera koji je Marko Vučić izveo sa lijeve strane i Bojan Božović nakon asistencije Miloša Vučića.

Ovim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme i djelovalo je da Sutjeska sigurnim koracima grabi kao četvrtom uzastopnom trijumfu na startu šampionata.

To su vjerovatno pomislili i naši fudbaleri, pa je Zeta tek što je počelo drugo poluvrijeme postigla gol i smanjila na 2:1. Tačnije rečeno bio je to auto gol, a mrežu sopstvenog tima je zatresa Miloš Vučić, čija je intervencija zbunila golmana Giljena koji je neznatno i zakačio loptu prije nego što je ona završila u mreži.

Uslijdio je pravi rovovski rat na sredini terena. Blagu terensku incijativu je imala Zeta, ali poučena iskustvom iz prvog poluvremena nije ni pomišljalja da se zalijeće da krene grlom u jagode ka golu rivala. U samoj završnici, Zeta je krenula na sve ili ništa, ali su plavi uspeli da sačuvaju svoju mreže i stignu do četvrtog trijumfa u nizu, i propustili još nekoliko izglednih prilika da ubjedljivije savladaju domaćina.

Rekao sam vam prije meča sa Zetom, kažem vam i sada. Nema euforije. Nema ni govora o tome. Šampionat je teč počeo. Naš cilj je da svaku utakmicu odigramo kao da je finale. Za sada nam ide dobro i nadam se da će tako i ostati“, rekao je za Sport Klub Nikola Peco Rekojević.

Naredne subote naša ekipa, takođe pret kamerama TV Arena Sport, u derbiju kola dočekuje ekipu Mladosti.

Autor: Svetozar Janičić & FK Sutjeska

Izvor: SportKlub