13.3.2022. 17:32
Giljen u poslednjem napadu donio veliki bod u derbiju

Odličan meč i spektakularan kraj u derbiju protiv Budućnosti - isticao je poslednji minut sudijske nadoknade, Filip Knežević je izveo prekid sa lijeve strane, a naš kapiten Vladan Giljen u stilu vrsnih napadača zatresao mrežu Dragojevića za konačnih 2:2 i erupciju oduševljenja kraj Bistrice.

Plavi su prethodno došli do prednosti golom Bubanje u 7. minutu, da bi Budućnost stigla do preokreta preko Raičkovića iz penala u 15. i Đukanovića u 70. minutu.

2:2 Giljen 90+3'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić, Drešković, Mitrović, Matanović, Eraković, Drinčić, Bubanja (od 75. Knežević), Marković (od 75. Nikač), Vučić, Z.Alharaish (od 86. C. Augusto)

Rezerve: Ličina, Grivić, Pajović, C.Augusto, Nikač, Vlahović, Vuković, Stijepović, Knežević

FK Budućnost: Dragojević - Ražnatović, Mirković (od 72. Janković), Mijović, Raičković, Raspopović, Ćuković, Terzić (C) (od 85. Novović), Adžić, Đukanović (od 72. Đuričković), Milošević

Rezerve: Pavličić, Perišić, Petrović, Janković, Đuričković, Vlahović, Ćetković, Novović, Dakić

Fenomenalna igra naše ekipe tokom prvih četrdeset pet minuta u kojima smo mogli da riješimo pitanje pobjednika na današnjem meču.

Već u 7. minutu Plavi dolaze do prednosti - Bubanja na asistenciju Matanovića šalje loptu iza leđa Dragojevića za 1:0.

Samo tri minuta nakon vodećeg gola velika prilika da dupliramo prednost. Zakaria je odlično prošao pored Ražnatovića, ali je šutirao pored gola, iskosa sa desne strane.

U 15. minutu sudija Bošković nakon duela Drinčića i Miloševića u našem kaznenom prostoru pokazuje na bijelu tačku. Giljen je "pročitao" stranu koju je izabrao Raičković, ali bio je to neodbranjiv udarac.

Pravo je čudo kako je mreža Budućnosti ostala netaknuta na isteku 30. minuta - prvo je Bubanja na asistenciju Erakovića izašao ispred Dragojevića, golman gostiju mu ulazi u šut i brani, da bi se nakon toga lopta odbila do Zakarije ali Dragojević još jednom izvanredno reaguje.

U drugom poluvremenu nije bilo pravih prilika za gol sve do 70. minuta kada mladi Viktor Đukanović udarcem sa desetak metara donosi potpuni preokret svojoj ekipi.

Drešković je u 80. minutu bio u prilici da donese izjednačenje nakon slobodnog udarca Vučića, ali je Dragojević još jednom bio na visini zadatka.

Minut kasnije, Nikač trese mrežu gostiju, međutim pogodak je poništen zbog ofsajda.

U poslednjim trenucima utakmice, Filip Knežević izvodi prekid sa lijeve strane, a naš kapiten Vladan Giljen u stilu vrsnih napadača trese mrežu Dragojevića za konačnih 2:2 i erupciju oduševljenja kraj Bistrice.

Nakon 25. odigranih kola, uz utakmicu više, zadržali smo 13 bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

U 26. kolu Telekom 1. CFL našu ekipu očekuje još jedan meč na domaćem terenu, u goste nam stiže ekipa Petrovca. Taj meč je zakazan za narednu subotu.

Autor: Vasilije Lalović