25.7.2021. 23:30
Drešković na debiju postigao gol odluke

Plavi su pobjedom otvorili novu sezonu Telekom 1. CFL! Gol vrijedan tri boda postigao je novajlija Meldin Drešković u 77. minutu, na asistenciju Marka Vukovića.

FK Sutjeska - FK Podgorica 1:0 (0:0)

Telekom 1. CFL  R01/36

Nikšić, Gradski stadion

1:0 Drešković (as Vuković M) 77'

FK Sutjeska: Giljen (GK)(C) - Grivić, Drešković, C.Augusto, Nikač (od 46. Marković), Marušić (od 60. Vuković M), Eraković (od 90. Mitrović), Dubljević (od 46. Matanović), Bubanja, Vuković D (od 60. Janjić), Vučić

Rezerve: Ličina (GK), Janjić, Pajović, Mitrović, Matanović, Vuković M, Marković, Stijepović, Raičević

FK Podgorica: Ivezić (GK) - Ukšanović (od 60. Boričić), Čelebić (C) (od 46. Pejović), Vukčević (od 83. Krivokapić M), Cicmil, Muharemović (od 65. Maraš), Adrović, Boljević, Popović, Sentoku (od 83. Bajović), Suzuki

Rezerve: Mugoša (GK), Vuković, Pejović, Boričić, Krivokapić A, Maraš, Bajović, Krivokapić M, Tripković

Prva prilika za Podgoricu u 5. minutu - Nakon kornera koji je izveo Boljević, kapiten gostiju Čelebić šutira glavom pravo u Giljena.

Sjajna akcija naše ekipe u 9. minutu, Vučić je nakon duplog pasa sa Marušićem probio po lijevoj strani i uputio dobar centaršut, Nikač šutirao glavom preko gola.

U 14. minutu je mladi Dušan Vuković osvojio loptu na desnoj strani i ubacio oštro po zemlji, Nikaču malo nedostajalo da dođe do nje.

Augusto je u 21. minutu poslao dugu loptu za Grivića koji je oboren u kaznenom prostoru Podgorice, nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Isti igrači su kombinovali i u 25. minutu, ovaj put Grivić šutira sa distance, ali neprecizno.

Drešković u 31. minutu šutira preko gola nakon korenera koji je izveo Vučić.

U 37. minutu je Muharemović oprobao udarac iskosa sa desne strane, još jedan odarac van okvira.

Marušić je u 40. minutu nakon sjajnog solo prodora šutirao iz srca šesnaesterca, Čelebić odličan u bloku.

U 43. minutu neprecizan udarac Dubljevića sa velike distance.

U završnici prvog poluvremena dvije odlične prilike za agilnog Dušana Vukovića - prvo u 45. nakon centaršuta Grivića nije baš najbolje zahvatio loptu glavom, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena  na centaršut Vučića šutirao sa pet metara, još jednom glavom, ali je Ivezić dobro reagovao.

Drešković je nakon kornera šutirao glavom pravo u dobro postavljenog golmana Podgorice.

Rezervista Matanović u 47. minutu šutira sa ivice šesnaesterca, lopta od Boljevića završava u korner. Nakon udarca iz ugla, Bubanja šutira glavom visoko preko gola.

U 53. minutu dobar centaršut Grivića sa desne strane, malo je nedostajalo da Marković dođe do lopte.

Augusto je u 58. minutu poslao dugu loptu preko odbrane gostiju, Marković iz prve šutirao lijevom nogom, nije baš najbolje zahvatio.

U 62. minutu Matanović šalje dugu loptu u kazneni prostor gostiju, Pejović u poslednjem trenutku reagovao ispred Markovića.

Dobar prodor Sentokua po lijevoj strani u 73. minutu, ali subon i Adrov8ć zasmetali jedan drugom u završnici, pa nije bilo opasnosti po naš gol.

Marković je u 75. minutu ušao u kazneni prostor Podgorice, driblao i u nedostatku boljih rješenja uspio da izbori udarac iz ugla.

Naša ekipa u 77. minutu dolazi do prednosti. Marko Vuković je izveo korner sa lijeve strane, Drešković udarcem glavom između čak šest igrača Podgorice zatresao mrežu i na najbolji način krunisao svoj debitantski nastup u dresu Plavih.

Podgorica do kraja nije ozbiljnije ugrozila gol naše ekipe, jedino je vrijedan pomena pokušaj Suzukija u 88. minutu.

Plavi su večerašnjom pobjedom prekinuli  seriju loših rezultata na svom terenu i ostvarili prvu pobjedu nakon 6. marta, kada smo posle preokreta savladali Zetu rezultatom 4:3.

Našu ekipu očekuje put za Tel Aviv, gdje će u četvrtak pokušati da savlada favorizovanog protivnika i izbori učešće u 3. kolu kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Da podsjetimo, meč na stadionu Bloomfield će početi u 19:30h, prvi susret na DG Areni je završen bez golova.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska