31.3.2018. 17:48
Dominacija plavih u Tuzima dovoljna samo za bod

Izabranici Nikole Rakojevića, danas su na gostovanju u Tuzima, u 26. kolu Telekom 1. CFL, igrali bez golova sa ekipom Dečića. Naši fudbaleri, bili su bolji rival tokom cijele utakmice, stvorili pregršt šansi i pravo je čudo da nijesu ostvarili pobjedu.

FK Dečić  – FK Sutjeska 0:0 (0:0)
Stadion Tuško Polje, Tuzi
Sudija: Nikola Dabanović
Pomoćnici: Nikola Radulović i Miodrag Brajović

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Giljen (C) (G), Bakrač, Radišić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Stefanović, Denković, Osmajić, Marušić i Kordić. Igrali su još: Radulović i Vujović.

FK Dečić: Namasco (G), Lazarević, Vulaj (C), Božanović, Alić, Đukić, Marković, Golubović, Mihailović, Nestorović i Vujačić. Igrali su još: Tuzović, Camaj i Savićević.

U veoma dinamičnom prvom dijelu utakmice, potpuna dominacija plavih, koji su sve vrijeme imali loptu u svom posjedu i stvorili par veoma dobrih šansi.

Na prvu ozbiljniju priliku čekalo se do 11. minuta, kada je Bakrač nakon odlično izvedenog kornera Miloša Vučića, sjajno šutirao u bliži ugao gola domaćih, ali je  golman Namasco zaustavio njegov šut.

U 24. minutu pokušaj Denkovića, ali je njegov udarac završio preko gola domaćina.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu, naša ekipa imala je u 27. minutu, preko Lončara koji je pogodio prečku gola Namasca, a na odbijenu loptu natrčao je Kordić, čiji je udarac zaustavio golman domaćih.

U samom finišu prvog dijela, Miloš Vučić je fenomenalno “gađao” iz kornera, ali je čuvar mreže domaćih još jednom bio na visini zadatka. Odmah nakon toga, novi korner Vučića, poslije kojeg je Radišić “uhvatio”  volej, ali je lopta završila preko gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je uzbuđenja na obje strane.

Igrao se 55. minut, kada se naš napadač Kordić našao u kolosalnoj šansi, bio je sam ispred gola Namasca, ali nije uspio da ga savlada.

Prvu priliku na utakmici, domaći su imali u 60. minutu preko Markovića, ali je Giljen sjajno intervenisao i poslao loptu u korner.

Samo dva minuta kasnije, kapiten domaćih Vulaj mogao je do pogotka, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U 78. minutu, još jedna dobra prilika za našu ekipu, opet preko Kordića, ali je njegov udarac zaustavio danas fenomenalni čuvar mreže domaćih, koji je i najzaslužnji što je njegova ekipa ostala neporažena.

U nadoknadi vremena, viđene su prilike na obje strane, ali mreže Giljena i Namasca ipak su ostale netaknute.

Moramo pohvaliti i dvojicu debitanata u našoj ekipi.

Omladinci Aleksa Marušić i Milutin Osmajić su prvi put u karijeri bili starteri za Plave, i obojica su na povjerenje trenera Rakojevića odgovorili izvanrednim partijama. Bez sumnje da će šef struke u narednom periodu moći na njih da računa, i sigurni smo da smo dobili dva fudbalera za budućnost.

Nakon ovog remija, plavi imaju 59 bodova, uz utakmicu manje.

U narednom 27. kolu, koje se igra u srijedu 4. aprila, naš tim će u derbiju “kraj Bistrice” ugostiti drugoplasiranu ekipu Budućnosti. Početak utakmice je zakazan za 16:30 časova uz direktan prenos na TV Arenasport 3.

Autor: Boris Kankaraš