15.8.2020. 22:52
Dominacija Plavih, na kraju samo bod protiv Petrovca

Na otvaranju novog šampionata naša ekipa je remizirala u susretu protiv Petrovca. Nakon zaostatka od dva gola na poluvremenu, Plavi su u nastavku meča preokrenuli rezultat, ali je na kraju meč završen bez pobjednika.

3:3 Ilić 80'

FK Sutjeska: Giljen (K) - Grivić (od 82. Osmajić), Mitrović, Cicmil (od 46. Adrović), Stijepović - Dubljević B (od 46. Vlahović), Eraković, Kojašević, Ćetković, Raičević (od 64. Vuković M) - Marković (od 70. Šofranac)
Rezerve: Ličina, Adrović, Vlahović, Šofranac, Bulatović, Bojović, Osmajić, Marušić, Vuković M

FK Petrovac: Popović, Ražnatović, Ilić, Ivanović (od 89. Rudović), Vukčević (od 89. Savković), Marković, Mikijelj, Đurđević (od 61. Tachibana), Medigović (K), Savić (od 68. Divanović), Savović
Rezerve: Ljubanović, Vujović, Savković, Divanović, Tachibana, Rudović, Merdović

Već u 6. minutu je viđena prva prilika za gol. Grivić je centrirao sa desne strane i pronašao Raičevića koji se odlično ubacio i šutirao desnom nogom, ali je lopta završila pored gola.

U 16. minutu još jedna velika prilika da naša ekipa dođe do prednosti. Kojašević je u svom stilu prošao pored defanzivaca Petrovca, odigrao povratni pas za Ćetkovića koji je šutirao, ali je lopta još jednom završila pored gola.

Igrao se 23. minut kada je do tog trenutka bezopsani Petrovac došao do prednosti. Ražnatović je na centru terena oduzeo loptu Kojaševiću, na putu do gola oborio Mitrovića, ali se sudija Vujisić nije oglasio. Ražnatović je nastavio dalje, izašao sam ispred Giljena i savladao ga.

Četiri minuta kasnije Petrovac iz drugog udarca na ovom meču postiže još jedan gol. Marković je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara povećao prednost na 0:2.

U 35. minutu Kojašević izvodi korner sa desne strane i pronalazi Raičevića koji je šutirao i pogodio stativu, koja ga je spriječila da postigne gol protiv svog bivšeg kluba.

Dragan Radojičić je na poluvremenu izvršio dvije izmjene. U igru su ušli Adrović i Vlahović umjesto Cicmila i Dubljevića.

U 49. minutu Plavi postižu gol za 1:2. Ćetković je izveo korner sa lijeve strane, Grivić sa druge stative odigrao glavom za Markovića koji je takođe glavom zatresao mrežu Popovića.

Devet minuta kasnije naša ekipa dolazi do izjednačenja. Adrović je probio po desnoj strani i odlično ubacio loptu za Markovića koji postiže svoj drugi gol.

U 65. minutu Plavi dolaze do potpunog preokreta. Kojašević je prihvatio loptu na desnoj strani terena, izborio poziciju za udarac i fenomenalnim šutem sa ivice šesnaesterca
donio preokret.

U 78. minutu velika šansa da Adrović povratak u plavi dres kruniše golom. Odlično se kretao i dobio loptu u prostor od Ćetkovića, izašao sam ispred golmana gostiju i šutirao, ali je pogodio mrežu sa spoljne strane gola.

Samo dva minuta kasnije Petrovac dolazi do izjednačenja. Nakon sjajne odbrane Giljena, Ilić je natrčao na odbijenu loptu i postigao treći gol za svoju ekipu, koja je na ovom meču zaista imala sreće da iskoristi sve svoje šanse.

U 85. minutu Mitrović dugom loptom pronalazi Kojaševića koji je šutirao, Popović je malo zakačio loptu koja je zatim pogodila stativu.

U 89. minutu Kojašević centrira sa desne strane i pronalazi Adrovića koji je šutirao glavom, ali stativa po treći put na ovom meču nije bila saveznik našoj ekipi.

U sudijskoj nadoknadi poslednja prilika da Plavi dođu do pobjede. Nakon gužve u šesnaestercu, nekolika pokušaja naših igrača, udarca Adrovića, našoj ekipi se definitivno nije dalo da dođe do tri boda u prvom kolu.

Prije početka utakmice Marku Ćetkoviću je uručen trofej Radija Crne Gore za najboljeg strijelca 1.CFL u sezoni 2019/2020.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska