6.10.2018. 17:54
Dominacija plavih dovoljna za bod

Plavi su danas na svom terenu remizirali sa ekipom Lovćena rezultatom 1:1 u okviru 11. kola Telekom 1. CFL.

Luka Merdović 82'

Naša ekipa je počela utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Bulatović, Ma. Vučić, Cicmil, Stefanović, Lončar, Bubanja, Grbović, Merdović i Božović. Igrali su još: Ćetković i Marković.

FK Lovćen: Perović, Petričević, Zarubica, Camaj, G. Vujović, Igumanović, J. Vujović, Pejović, Radišić (C), Marković i Eraković. Igrali su još: Radunović, Stevović i Đurović.

Tokom većeg dijela meča naš tim je bio bolji rival, imao posjed, izveo veliki broj prekida, stvorio pregršt šansi, ali na kraju dovoljno samo za bod...

Prva prilika na utakmici viđena je u 7. minutu. Nakon polu-kontre, Božović je dodao loptu na desnu stranu za Grbovića koji se fenomenalno stuštio u šesnaesterac gostiju, ostavio za Božovića, čiji pokušaj nogom sa dva, tri metra završava pored gola.

Minut kasnije, opet je Božović bio u prilici, ali je poslije centaršta Lončara sa lijeve strane poslao loptu glavom iznad gola.

Uzvratili su gosti u 14. minutu, Vujović je "prevario" Cicmila u našem kaznenom prostoru, zatim sa desetak metara gađao u bliži ugao, ali je Giljen bio na pravom mjestu.

U 19. minutu nova velika prilika za našu ekipu. Stefanović je "gurnuo" loptu na lijevi bok do Merdovića, potom je Luka centrirao, a Božović ni iz trećeg pokušaja ne uspjeva postići gol. (udarac glavom tik iznad prečke).

Eraković je u 35. minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u Giljena.

Na isteku 42. minuta, Vučić je dodao do Merdovića, a on je na desnoj strani uposlio usamljenog Grbovića koji je prebacio loptu na lijevu nogu, zatim šutirao pravo u Perovića.

Odmah zatim na drugoj strani Igumanović je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali samo preko gola.

U poslednjim sekundama prvog dijela najveća šansa za aktuelnog šampiona u prvih 45 minuta...

Kombinovali su naši fudbaleri, a onda je Lončar "provukao" loptu u kazneni prostor na lijevu stranu za usamljenog Merdovića, on pogađa stativu, a lopta se odbija do Lončara koji je sjajno plasirao sa ivice kaznenog prostora, a je golman Lovćena Perović fenomenalno intervenisao.

Na samom startu drugog dijela fenomenalna akcija našeg tima.
Razmjenjivali su pasove Stefanović, Bubanja i Grbović na sredini terena, Stefanović je dao za Merdovića na desnu stranu, a ovaj proslijedio do Grbovića, čiji šut završava pravo u Perovića.

Nedugo potom, Božović sa ivice šesnaesterca maestralno prebacuje protivničku odbranu i nalazi Lončara, a Stefan šutira malo pored desne stative.

Šef struke gostiju Aleksandar Miljenović je u 55. minutu izvršio dvije prinudne izmjene, zbog povrede su izašli Igumanović i Jovan Vujović, a umjesto njih su u igru ušli Radunović i Stevović.

Cetinjani stižu do vođstva iz kontranapada u 67. minutu. Camaj je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, odložio loptu u peterac za usamljenog Vujovića kojem nije bilo teško da proslijedi loptu u mrežu za 0:1.

U nastavku je uslijedila velika inicijativa plavih, koja je krunisana izjednačenjem u 82. minutu. Ćetković je prošao po lijevoj strani, potom je ostavio povratnu loptu za Merdovića koji postiže gol sjajnim udarcem sa petnaestak metara.

Mogla je naša ekipa minut kasnije do potpunog preokreta. Kombinovali su Marković i Merdović na sredini terena, a onda je Merdovićev udarac sa par metara odbranio čuvar mreže Lovćena.

Preostali dio utakmice izabranici Nikole Rakojevića su dominirali, krenuli znatno ofanzivnije, ali je Lončar u tri navrata bio neprecizan, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Nakon ovog remija naša ekipa se i dalje nalazi na 3. mjestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova, dva manje od drugoplasirane ekipe Budućnosti, a sa 3 boda zaostatka u odnosu na lidera, ekipu Titograda.

Sada slijedi prvenstvena pauza od dvije sedmice zbog obaveza naše reprezentacije u UEFA Ligi nacija.

U narednom 12. kolu prve crnogorske fudbalske lige, naš tim gostuje ekipi Petrovca, a utakmica se igra u subotu 20. oktobra pod Malim brdom.

Autor: Boris Kankaraš