6.3.2022. 2:05
Derbi samo na papiru - sigurna pobjeda protiv Iskre

Plavi su u jednom od dva derbija 23. kola bez većih problema savladali Iskru rezultatom 2:0.

Naša ekipa je do prednosti došla golom libijskog reprezentativca Alharaisha u 12. minutu, a mladi crnogorski reprezentativac Marko Matanović potvrdio je pobjedu u 64. minutu susreta.

FK Sutjeska - FK Iskra 2:0 (1:0)

Telekom 1. CFL R23/36

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Z.Alharaish 12'
2:0 Matanović 65'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 88. Pajović), Drešković, Mitrović, C. Augusto, Matanović, Eraković, Bubanja, Marković (od 78. Nikač), Vučić, Z. Alharaish (od 76. Knežević)

Rezerve: Ličina, Grivić, Pajović, Nikač, Vlahović, Đurković, Nikolić, Bojović Mat, Knežević

FK Iskra: Kordić - Obradović O (C), Tučević, Vukotić, Kumburović, Najdenov (od 46. Kojašević), Šahman, Pavlović, Willian (od 61. Yamamoto), Perović (od 61. Vuković), Sekulić

Rezerve: Spasojević, Šaletić, Đurišić, Obradović B, Grbović, Kojašević, Yamamoto, Gajić, Vuković

Prvu pravu priliku na meču naši momci su imali u 12. minutu i krunisali je pogotkom - izvanredna akcija Plavih, Ziko se odlično snašao i savladao Kordića za svoj treći gol u sezoni.

Sjajnu priliku da dupliramk prednost propuštili smo u 36. minutu - Eraković je pravovremenom loptom u prostor uposlio Janjića koji izlazi sam ispred golmana gostiju, ali ne uspijeva da ga savlada.

Do kraja prvog poluvremena, Matanović je pokušao dva puta sa ivice šesnaesterca, prvi udarac je dobro ukrotio Kordić, drugi put lopta završila preko gola.

I u nastavku meča naši momci su nastavili u istom ritmu i bilo je pitanje trenutka kada će Kordić opet vaditi loptu iz mreže.

Janjić u 63. minutu oduzima loptu, zatim pronalazi Markovića koji lijepom fintom vara svoje čuvare, šutira i pogađa okvir gola.

U 65. minutu Janjić šutira sa distance, Kordić odbija samo do Matanovića koji se našao u pravo vrijeme na pravom mjestu i elegantno zatresao mrežu za konačnih 2:0.

U 78. minutu rezervista Knežević nije iskoristio šansu da postigne svoj prvi gol u dresu Plavih - nakon prodora šutirao iz dobre pozicije i pogodio samo spoljni dio mreže.

I Nikač je četiri minuta kasnije imao veliku priliku da se upiše u listu strijelaca, ali je rezultat na kraju ostao nepromijenjen.

Nakon 23. odigrane utakmice, nalazimo se na prvom mjestu sa 51 osvojenim bodom. U 24. kolu nas očekuje gostovanje ekipi Dečića. Taj meč je zakazan za srijedu 9. marta u 16:45, uz direktan prenos na drugom kanalu Radio-televizije Crne Gore.

Autor: Vasilije Lalović