9.5.2021. 23:26
Dečić slavio nakon preokreta

U susretu 33. kola Telekom 1. CFL naša ekipa je na svom terenu pretrpjela poraz od Dečića rezultatom 1:2. Plavi su poveli golom Markovića u 59. minutu, da bi gosti preko Vulaja u 61. iz penala i Adrovića u 67. minutu došli do preokreta i tri boda.

Telekom 1. CFL R33/36

FK Sutjeska - FK Dečić 1:2 (0:0)

1:0 Marković 59'
1:1 Vulaj 61' (P)
1:2 Adrović 67'

Crveni kartoni: Giljen (Sutjeska) 71'; Lulgjuraj (Dečić) 71'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić, Grivić, C.Augusto (od 72. Ličina), Bulatović (od 88. Ćetković), Dubljević (od 72. Pajović), Osmajić, Bubanja (od 46. Marković), Stijepović, Mihelič, Cicmil

Rezerve: Ličina, Pajović, Ćetković, Eraković, Vlahović, Bojović, Marušić, Vlahović, Marković, Raičević

FK Dečić: Popović - Adžović (od 88. Gjelaj), Lulgjuraj, Vulaj (od 90+4' Rudović An), Dresaj (C), Tući, Marković, Pešukić, Rudović Ad, Nikolić, Adrović(od 72. Zeljković)

Rezerve: Velimirović, Krkanović, Gjelaj, Pepić, Prenkočević, Rudović An, Božanović, Rolović, Zeljković

Plavi su prvi put zaprijetili u 5. minutu kada je Bulatović sa dvadeset pet metara šutirao pored gola.

U 9. minutu Adrović šutira preko gola iskosa sa lijeve strane.

U 19. minutu nakon dobre akcije sa Janjićem pokušao je Dubljević sa šesnaest metara  - lopta je od bloka završila malo pored lijeve stative gola.

Bulatović je sjajno prošao kroz sredinu u 27. minutu, ali u završnici izgubio korak i nije uspio da uposli saigrače.

U 31. minutu Grivić izvodi dug aut za Janjića, on nastavlja dalje za Dubljevića koji je zakasnio - akcija završena udarcem Miheliča sa distance preko gola.

Igrao se 34. minutu kada je nakon centaršuta Grivića Osmajić šutirao glavom, bez većih problema za Popovića.

Pešukić je u 41. minutu uputio dobar centaršut sa desne strane, ali Adrović neometan nije uspio da zahvati loptu na pravi način.

U nadoknadi prvog poluvremena prilika za našu ekipu da na odmor odu sa golom prednosti - Mihelič je centrirao iz slobodnog udarca, Cicmil bio u dobroj poziciji, ali nije uspio savladati Popovića.

Drugo poluvrijeme je bilo mnogo sadržajnije od prvog dijela meča.

I u nastavku je naša ekipa imala prvu priliku - Janjić u 52. minutu šutira iskosa sa lijeve strane, pravo u golmana Popovića.

Plavi dolaze do prednosti u 59. minutu. Grivić je centrirao sa desne strane, Osmajić šutirao glavom, golman gostiju kratko odbio, a najbolji strijelac Telekom 1. CFL Božo Marković sa druge stative postigao svoj 16. gol u sezoni.

Tek što se krenulo sa centra nakon gola naše ekipe, Adrović je glavom ostavio loptu za Vulaja koga je Cicmil faulirao u našem kaznenom prostoru.

Vulaj je sigurno izveo udarac sa bijele tačke za 1:1.

U 66. minutu prilika da naša ekipa ponovo dođe do prednosti. Akteri su bili isti kao u situaciji kada smo postigli prvi gol - Grivić centrirao sa desne strane, Osmajić pokušao, Marković ponovo bio na drugoj stativi, ali je Popović ovaj put odbranio njegov udarac i poslao loptu u korner.

Nakon kornera Miheliča golman Dečića je "zaplivao", ali nismo uspjeli to da iskoristimo.

U 67. minutu Dečić dolazi do preokreta. Tući je možda uz prekršaj oduzeo loptu od Bulatovića i uposlio Adrovića, a nekadašnji igrač naše ekipe i najbolji strijelac u istoriji Telekom 1. CFL je postigao gol za 1:2.

Igrao se 70. minut kada je Lulgjuraj neoprezno startovao i nakon pogrešnog pasa, reklo bi se namjerno, faulirao Grivića. Nakon prekršaja dolazi do gužve na terenu, a epilog svega je crveni karton za Lulgjuraja zbog starta nad Grivićem i crveni karton za našeg kapitena Giljena zbog koškanja sa protivnikom.

Mihelič je u 75. minutu šutirao pored gola iz slobodnog udarca.

U 78. minutu Osmajić šutira neprecizno glavom nakon kornera koji je izveo Mihelič.

Danilo Marković je u 81. minutu uputio snažan udarac, lopta završava pored gola.

U 88. minutu Janjić šutira za malo neprecizno sa dvadesetak metara.

Plavi su do samog kraja pokušavali da dođu do izjednačenja, a u nadoknadi vremena su imali dvije prilike.

Prvo je u 91. minutu Grivić glavom ubacio loptu u sredinu, Marković nije stigao na vrijeme.

U poslednjim trenucima susreta, Janjić se na lijevoj strani izborio za poziciju i centrirao, Cicmil glavom šutirao pored gola.

Plavi su nakon 33. kola Telekom 1. CFL i pored poraza ostvarili cilj zacrtan na početku proljećnog dijela šampionata - plasman u premijerno izdanje UEFA LIge Konferencija.

U narednom kolu naša ekipa će gostovati Rudaru. Taj meč je zakazan za subotu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska