4.4.2018. 19:13
Crnogorski derbi: “Snijeg na Vojniku, a titula na vidiku”

U 27. kolu Telekom 1. CFL, danas je “kraj Bistrice” odigran peti ovosezonski derbi između lidera i aktuelnog šampiona, u kojem su izabranici Nikole Rakojevića bili uspješniji i slavili rezultatom 3:2.

FK Sutjeska – FK Budućnost 3:2 (3:1)

Stadion kraj Bistrice
Broj gledalaca: 1000
Sudija: Predrag Radovanović
Pomoćnici: Milutin Đukić i Jovica Tatar

Strijelci:
5’ - 1:0 Šaleta Kordić
27’ - 2:0 Šaleta Kordić
39’ - 2:1 Miljan Vlaisavljević
44’ -  3:1 Luka Merdović
61’ - 3:2 Milan Đurišić

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C) (G), Bakrač, Radišić, Radulović, Ma. Vučić, Lončar, Stefanović, Denković, Ivanović, Merdović i Kordić. Igrali su još: Božović i Osmajić.

FK Budućnost: Mijatović (G), Banović, Đurišić, Damjanović, Milić, Bakić, Mirković, Igumanović, Grbić, Vlaisavljević  i Nikač (C). Igrali su još: Tučević i Sekulić.

U veoma uzbudljivom prvom dijelu utakmice, u kojem su viđena i četiri pogotka, naša ekipa je bila mnogi bolji rival i time opravdala ulogu favorita.

Prvu pravu priliku na meču iskoristila je naša ekipa već u 5. minutu utakmice, kada je nakon asistencije Merdovića, koji je uspio da pređe iskusnog golmana Mijatovića, Kordić “rutinski” poslao loptu u mrežu i donio vođstvo našoj ekipi - 1:0.

Deset minuta kasnije, odlična akcija naših, Ivanović je asistirao za Lončara, koji je “gađao” preko gola Mijatovića.

Igrao se 27. minut kada je nakon odlično izvedenog kornera Marka Vučića, Kordić fenomenalno zahvatio loptu glavom i po drugi put savladao Mijatovića.

U 36. minutu Kordić se usamljen našao ispred Mijatovića, ali je reprezentativac Crne Gore ipak zaustavio njegov udarac.

Samo tri minuta kasnije, prvu ozbiljniju priliku iskoristili su gosti - bivši igrač našeg kluba Vlaisavljević je preciznim udarcem matirao Giljena. Treba napomenuti da je Miljan napravio džentlmenski potez i, ne zaboravljajući lijepe trenutke provedene u našoj ekipi, iz poštovanja prema instituciji našeg kluba i navijačima, nije proslavio pogodak.

U finišu prvog poluvremena, u 44. minutu još jedna akcija našeg tima. Dvostruki strijelac Kordić je ovog puta “vratio” asistenciju Merdoviću, koji je fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu gostiju za 3:1.

U drugom poluvremenu plavi su nastavili sa inicijativom.

Već u 49. minutu bilježimo pokušaj Stefana Denkovića, ali je čuvar mreže gostiju i crnogorske reprezentacije bio na pravom mjestu.

Samo dva minuta kasnije probao je Ivanović. "Plasirao” je loptu, ali je njegov šut završio tik iznad gola.

Neizvjesnost u ovom meču, u 61. minutu, vratio je Đurišić, koji je iskoristio grešku Denkovića i “lako” savladao nemoćnog Giljena.

Do kraja utakmice, nije bilo većih uzbuđenja.

Gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja, ali je na kraju naša ekipa je zasluženo slavila i napravila veliki korak na putu ka tituli.

Nakon ove pobjede, plavi imaju 62 boda, 18 više u odnosu na današnjeg rivala, uz utakmicu manje.

U narednom 28. kolu koje se igra u subotu 7. aprila, naš tim će ugostiti Kom Eurozox.

Autor: Boris Kankaraš