15.8.2021. 22:24
"Četiri od četiri" na startu šampionata - Mitrović pogodio za pobjedu pod Golubinjom

Plavi su upisali četvrti trijumf bez primljenog gola i ostali usamljemi na prvom mjestu, sa ukupnom gol razlikom 8:0. Gol vrijedan tri boda postigao je Filip Mitrović u 33. minutu, na asistenciju Nikole Janjića.

Rudar - Sutjeska 0:1 (0:1)

Telekom 1. CFL R04/36

Pljevlja, pod Golubinjom

0:1 Mitrović (as Janjić) 33'

FK Rudar: Agović - Kašćelan, Zečević, Kartal (od 77. Prenkočević), Golubović M (C), Zakaria (od 77. Vučićević), Živković, Gašević, Vujanović (od 54. Striković), Peličić, Jočić (od 72. Golubović A)

Rezerve: Helić, Krstonijević, Golubović A, Kasalica, Vujović, Striković, Čavor, Prenkočević, Vučićević

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić, Drešković, Mitrović, C.Augusto, Matanović (od 70. Eraković), Drinčić, Bubanja, Vuković M (od 70. Vuković D), Marković (od 70. Nikač), Stijepović

Rezerve: Ličina, Nikač, Marušić, Eraković, Vlahović, Zoćević, Vuković D, Vučić, Raičević

Bez većih prilika za gol u prvom dijelu prvog poluvremena - naša ekipa je imala posjed lopte i terensku inicijativu, ali su se igrači Rudara disciplinivano branili, uglavnom svi na svojoj polovini.

Prvi ozbiljniji pokušaj bilježimo u 31. minutu, Janjić je uposlio Stijepovića koji se odlično ubacio i šutirao iskosa sa lijeve strane, ali Agović brani njegov udarac.

Plavi dolaze do prednosti u 33. minutu - Matanović šalje loptu u prostor za Janjića koji se odlično ubacio između defanzivaca Rudara, izbjegao ofsajd i šutirao oštro po zemlji, Mitrović bio siguran na drugoj stativi i postigao pogodak.

Mogli su naši momci duplirati prednost do odlaska na petnaestominutni odmor - prvo je Marković u 38. minutu šutirao preko gola sa nešto manje od dvadeset metara, da bi u u 42. agilni Stijepović još jednom šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je Agović ponovo dobro intervenisao.

Domaći igrači nisu uputili nijedan šut ka našem golu u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu malo "prave" igre.

Rudar je pokušao nešto ofanzivnijom igrom da ugrozi gol Giljena, ali su naši igrači bez većih problema odbili sve "nalete" domaće ekipe, zasluženo osvojili nova tri boda i zadržali prvo mjesto na tabeli.

Domaći su tek u drugom minutu sudijske nadoknade uputili prvi udarac ka golu našeg kapitena - Zečević je šutirao sa dvadesetak metara, Giljen sigurno intervenisao.

Prethodno je Eraković sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio stativu.

U narednom kolu, naša ekipa će na svim terenu dočekati Iskru. Taj meč je na programu u subotu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska