23.2.2021. 21:40
Bez pobjednika u goleadi sa Iskrom

Fenomenalan meč u Nikšiću odigrali su danas Sutjeska i Iskra. Naša ekipa je povela preko Grivića u 39. minutu. Iskra je preokrenula početkom drugog poluvremena golovima Vukovića iz penala u 49. i Petrovića u 50. minutu, da bi konačnih 2:2 postavio Janjić u 58. minutu. Plavi su do kraja meča diktirali tempo i imali veliki broj prilika, ali nisu uspjeli da dođu do tri boda.

2:2 Janjić 58'

FK Sutjeska: Giljen (C), Janjić, Grivić, Augusto, Eraković (od 90. Vuković M), Vlahović, Šofranac, Bulatović, Osmajić (od 56. Marušić), Marković, Mihelič

Rezerve: Dubljević R, Pajović, Bojović, Kecojević, Marušić, Vuković M, Vuković D, Stijepović

FK Iskra: Kordić, Drinčić (C), Šahman, Malešević, Vuković (od 72. Milić), Obradović, Šaletić (od 46. Marković), Petrović (od 86. Rogošić), Bakrač, Đorić (od 63. Boričić), Luković (od 72. Yamamoto)

Rezerve: Rosandić, Jovanović, Milić, Rogošić, Boričić, Kumburović, Yamamoto, Popović, Marković

Plavi su prvi put zaprijetili u 5. minutu kada je Janjić ostavio loptu za Miheliča koji je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

Marković se u 8. minutu odlično izborio za poziciju i šutirao lijevom nogom sa dvadesetak metara, lopta je završila preko gola.

Kordić je u narednom napadu snažno izbio loptu sa peterca i prebacio našu defanzivnu liniju, Petrović se dobro ubacio i izašao sam ispred Giljena, ali je naš kapiten sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

U 16. minutu Mihelič je odlično uposlio Osmajića kome je malo nedostajalo da zahvati loptu.

Iskra je imala priliku u 23. minutu da dođe do prednosti nakon kornera. Udarac iz ugla je izveo Luković i pronašao Obradovića koji je šutirao glavom preko gola.

U 31. minutu Bakrač je kao poslednji igrač odbrane Iskre napravio izuzetno grub prekršaj nad Osmajićem i zaustavio njegov sjajan prodor po lijevoj strani, a kažnjen je žutim kartonom. Kasnije, u 56. minutu utakmice, Osmajić je napustio igru zbog povrede koju je zadobio u tom duelu.

Mihelič je šutirao iz slobodnog udarca, ali je izblokiran.

Plavi dolaze do prednosti u 39. minutu. Mihelič je izveo korner, Kordić odbranio udarac Osmajića, ali je Grivić bio na pravom mjestu i sproveo loptu u mrežu za 1:0.

U prvih pet minuta drugog poluvremena, Iskra dolazi do preokreta.

Igrao za 48. minut kada je Malešević centrirao sa desne strane, lopta je zakačila Osmajića, promijenila pravac i pogodila prečku, zatim se odbila do Đorića kojeg je Grivić faulirao za najstrožiju kaznu.

Vuković je uzeo loptu i iskusno realizovao udarac sa bijele tačke.

Samo minut kasnije, Petrović je nakon centaršuta Maleševića udarcem glavom donio preokret svojoj ekipi.

U 53. minut Grivić centrira sa desne strane, loptu na putu do gola kači Obradović, pa je malo nedostajalo da prevari Kordića, koji je uz velike napore sačuvao svoju mrežu.

Naša ekipa dolazi do izjednačenja u 58. minutu. Sve je počelo od Grivića kada je sa desne strane odigrao pas za Erakovića koji je nastavio dalje za Janjića, a naš mladi reprezentativac se sjajno oslobodio Lukovića i fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Kordića.

Samo minut nakon toga, prilika da Plavi ponovo dođu do prednosti. Mihelič je sa desne strane ubacio loptu i pronašao Marušića koji je glavom šutirao pored gola.

U 61. minutu Janjić je uposlio Markovića koji je prihvatio loptu na grudi i šutirao, ali je golman Iskre odbranio njegov udarac.

U 71. minutu je Eraković oprobao odarac sa distance, ali nije bilo problema za Kordića, a pet minuta kasnije Marušić šutira iskosa sa lijeve strane, ali njegov udarac blokira kapiten Iskre Drinčić.

u 77. minutu Marušić je šutirao iz slične pozicije, ovaj put je golman gostiju odbranio udarac.

Igrao se 80. minut, kada je Marušić prebacio loptu na drugu stranu za Miheliča, Rene je iz prve pokušao da pronađe Janjića, ali je Obradović u poslednjem trenutku reagovao i poslao loptu u korner.

U poslednjim trenucima Marušić je imao priliku da nakon centaršuta Miheliča donese pobjedu, ali je Kordić odbranio njegov udarac, pa nije bilo promjene rezultata.

U 22. kolu Telekom 1.CFL očekuje nas susret sa ekipom Jezera, na Gradskom stadionu u Beranama. Taj meč je zakazan za nedjelju 28. februara.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska