19.7.2018. 8:51
Astana slavila i u drugom meču, sa Alaškertom za nastavak evropskog sna

Izabranici Nikole Rakojevića nijesu uspjeli da se plasiraju u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona jer su sinoć su na stadionu kraj Bistrice i u revanš utakmici poraženi od kazahstanskog prvaka Astane rezultatom 0:2.
FK Sutjeska - FC Astana  0:2 (0:1)

Stadion kraj Bistrice
Sudija: Joao Pinheiro  (POR)
Pomoćnici: Rui Tavares i Bruno Rodrigues (POR)
Četvrti sudija: Vitor Fernandes Ferreira (POR)
Delegat: William Campbell (NIR)

38’ 0:1 Despotović
65’ 0:2 Mužikov

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Giljen (C), Bulatović, Nedić, Cicmil, Mi. Vučić, Stefanović, Lončar, Ma.Vučić, Ćetković, Merdović i Kordić. Igrali su još: Denković, Bubanja i Grbović.

FC Astana: Erić (C), Aničić, Postinikov, Šomko, Rukavina, Maevski, Kleinhešler, Mužikov, Tomasov, Murtazajev i Despotović. Igrali su još: Šetkin, Oliveira i Zainutdinov.

U izuzetno uzbudljivom prvom dijelu, viđeno je dosta prilika na obje strane, uz jedan pogodak gostiju.

Plavi su veoma dobro otvorili utakmicu, i već u 5. minutu mogli do prednosti. Merdović je sjajno pronašao Marka Vučića, koji je fenomenalno pokušao glavom, ali je golman gostiju intervenisao krajnjim naporom.

Samo minut kasnije gosti su zaprijetili preko Maevskog, čiji udarac završava pored gola Giljena.

Sve do 25.minuta nije bilo većih uzbuđenja a onda su gosti ponovo pokušali, tačnije Tomasov – šutem sa distance, međutim naša odbrana je bila odlično postavljena.

U 28. minutu utakmice plavi su mogli do vodećeg gola - Lončar je odložio loptu za Merdovića, a ovaj istu poslao preko gola Erića.

Astana je u nastavku akcije bila blizu pogotka - napadač Despotović je topovski šutirao sa oko 20 metara, ali je stativa bila saveznik naše ekipe.

Igrao se 38. minut kada su Kazahstanci stigli do prednosti. Mužikov je nakon duplog pasa sa Rukavinom “provukao” loptu do Despotovića, a ovaj prelijepim golom iz okreta matirao nemoćnog Giljena.

Tomasov je u 43. minutu umalo iskoristio nesmotrenost naše odbrane, našao se usamljen ispred Giljena, prebacio loptu preko njega, ali je ona završila tik iznad prečke.

U samom finišu prvog dijela, Ćetković je dodao do Miloša Vučića, ali je njegov pokušaj završio pored gola.

Na samom startu drugog dijela baš kao i u prvom, izabranici Nikole Rakojevića mogli su do gola. Lončar je fenomenalno povukao po desnoj strani, da bi zatim uputio nešto između šuta i centaršuta, a golman gostiju je intervenisao krajnjim naporom i izbacio loptu u korner.

U 64. minutu gosti udvostručuju prednost. Šomko je centrirao iskosa sa lijeve strane, najviši u skoku bio je strijelac prvog gola Despotović koji je gađao glavom, Giljen fenomenalno intervenisao, da bi se lopta odbila do Mužikova koji je “zakucao” loptu u mrežu.

Najveću priliku na meču plavi su imali u 67. minutu.

Denković je kombinovao sa Ćetkovićem koji mu je odigrao povratnu loptu na petercu gostiju, medjutim udarac Denkovića završio je malo pored desne stative gola Erića.

Deset minuta prije isteka regularnog dijela, Ćetković je probao sa distance, ali nije bilo promjene rezultata.

Do kraja utakmice naši igrači pokušavali su da dođu do počasnog pogotka, ali su prvo Merdović, pa onda i Cicmil bili nedovoljno precizni.

Ovim porazom, Sutjeska se oprostila od kvalifikacija za Ligu Šampiona, a naredna misija je drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, gdje ćemo za protivnika imati jermenskog Alaškerta.

Prvi meč igra se već narednog četvrtka - 26. jula na našem stadionu od 20 časova.

Autor: Boris Kankaraš